221 kilométer szélben, esőben

Illusztráció

Ötödik alkalommal teljesítette az UltraBalaton 221 kilométeres távját az Ajkavádli bal csapata 8 fővel.

A versenyt közel 1500 csapat részvételével tartották meg a közelmúltban. Az indítás folyamatos volt, az ajkaiak délután rajtoltak Balatonfüredről. A váltó tagja volt Vida-Szűcs Edina, Németh Margit, Szigeti Ildikó, Barka Zsolt, Sík Zoltán, Kusztor Zoltán, Ujlaki Alfonz és Papp Ferenc. Az Ajkavádli tagjai már az első váltópontnál találkoztak más ajkai futókkal, a Tovafutók csapatából, Móricz Vilmossal és Majer Tamással. Majd útnak indultak a Káli medence felé, ahol a komoly szintkülönbséget is le kellett küzdeniük. Az emelkedőkből minden futónak kijutott.Balatonmáriafürdőnél jártak, amikor elkapta őket az eső. Mindenki hősiesen küzdött az esővel, a széllel, a futókon egyre jobban elhatalmasodó fáradtsággal. Mire Siófokra értek, kezdett világosodni, az eső pedig alábbhagyott. Ekkor már “csak” 60 kilométer volt hátra, és még néhány versenyben töltött óra.

A kitartás és az elszántság most is meghozta az eredményét. Húsz óra alatt értek vissza a rajt helyére.