A tabella élén az FC Ajka

A Merkantil Bankliga 5. fordulójában a frissen feljutó Baranya megyei Szentlőrinc SE csapatát fogadta Kis Károly együttese. Az öt forduló alatt ez volt a negyedik hazai találkozó, és a nézőszámra ismételten nem lehetett panasz, mivel 2500 drukker biztatta a zöld-fehéreket a lelátón. A két gárda eddig még nem találkozott egymással tétmérkőzés keretein belül.

Remek iramban kezdődött a meccs, a vendégek pedig nem ijedtek meg a jó formában lévő hazaiaktól. A 18. percben Horváth Tamás ejtette ki a labdát Kondor Kristóf elé, aki megpróbálta átemelni a hazai kapus felett, Horváth azonban ujjheggyel hárított. Öt perccel később Rétyi indult meg a vendégek kapuja felé, Kenderessel játszottak össze majd lövése megpattant Dullón, ami a védő szerencsétlenségére a kapuba pattant, 1-0.

A 30. percben ismét megzörrent a vendég háló, Présinger szögletét Zsolnai továbbította a hosszúra, az érkező Nagy Krisztián pedig egy féloldalas ollózós mozdulattal juttatta a labdát a kapuba. A folytatásban az Ajka veszélyesen játszott, a Szentlőrinci alakulat azonban nem tudott helyzeteket kidolgozni.  Fordulást követően maradt ugyanolyan a játék képe, ajkai uralom. Az 51. percben Rétyi megduplázta találatainak számát, Tóth passzolt remek ütemben Rétyi pedig egy csel után talált be, 3-0.

Továbbra is tartotta a magas iramot a házigazda, pont úgy mint egy héttel ezelőtt Csákváron. A folyamatos szép játék pedig hozta magával az újabb szép találatot. Rétyi egy védőről kipattanó labdát tűzött rá a kapura 15 méterről, és védhetetlenül süvített a kapu bal felső sarkába a játékszer, 68. perc 4-0.

A fennmaradó húsz percben akadtak még helyzetek, azonban az eredmény nem változott. FC Ajka- Szentlőrinc SE 4-0. Az újabb magabiztos győzelemmel a bakonyi alakulat felállt a másodosztályú bajnokság első helyére a jobb gólkülönbségnek köszönhetően.

Kis Károly: – Nehezebben indult a meccs eleje, számítottunk rá, hogy a vendégek agresszív játékkal szeretnének meglepni minket. Fokozatosan vettük át a játék irányítását, és megérdemelten nyertünk. Külön öröm, hogy négy gólt lőttünk, és sikerült látványos futballal kiszolgálni remek közönségünket.

Marián Sluka: – Magabiztos sikert arattak a hazaiak. Egész héten készültünk az ajkaiak egyszerű támadófutballjára, tudtuk, hogy három kiváló támadóval rendelkeznek, akik mélységből indulnak. Az első 20 percben mi domináltunk, helyzeteink is voltak. Ebben az osztályban nem szépen kell focizni, hanem gólerősen.