Ajkai siker a Dorog ellen

Május 9-én a Merkantil Bank Liga 37. fordulójában az FC Ajka a Dorog ellen lépett pályára az Alcufer Stadionban (A dorogi pálya felújítása miatt Gyirmóton rendezték a találkozót).

Az Ajka az 5. helyről vághatott neki a párharcnak, míg a piros-fekete csapat a 16. helyről. Az első valamirevaló akcióra a 8. percig kellett várni, ekkor Csizmadia hozta helyzetbe Zsolnait, ám a lövése mellészállt. A 11. percben Csemer Gyula kevergetett baloldalon, beadásáról azonban lemaradtak a támadók. A 13. percben Szekér elképesztő nagy indításával robogott el a jobb szélen Csizmadia, aki egészen a kapuig vitte, majd éles szögből kilőtte a hosszú sarkot, 0-1.

A 18. percben ismét egy nagy ajkai helyzet adódott, azonban Mursits bravúrral hárította Rétyi próbálkozását. A 30. percben egy kavarodás következtében Szedlárhoz került a labda, aki célba vette az ajkai kaput, ám sikeresen blokkoltak a vendég védők. A 32. percben Nagy Krisztiánt buktatták a 16-oson belül, a játékvezető egyértelműen a büntetőpontra mutatott, így adott volt a lehetőség a különbség növelésére. A megítélt 11-est Zsolnai félmagasan a jobb sarokra célozta, ám a dorogi hálóőr kifogta a labdát, így maradt a 0-1. A félidő utolsó helyzete a Dorog előtt adódott, Szabó passzolt Szedlárhoz, aki 13 méterről célozta meg az ajkai kaput, de Horváth Dániel gyönyörűen hárított lábbal.

Fordulást követően az első helyzet az Ajkáé volt, Kovács kapott jó labdát, de 8 méterről fölé vágta a játékszert. A 70. percben egy remek indítás után Szabó Lukas került helyzetbe, de éles szögből az oldalhálóba lőtt. A 79. percben ismét közel voltak az ajkaiak a gólhoz, Nagy Krisztián lövése a kapufáról pattant ki. Az utolsó percekben Földi Botond biztosíthatta volna be a három pont sorsát, azonban futtából lőtt fölé. A fennmaradó időben a Dorog nem tudott betalálni, így az Ajka ismét győzött.

Dorogi FC – FC Ajka 0-1.

Fenyvesi László: – A mezőnyben kiegyenlített játék folyt, de egy védelmi hiba eldöntötte a három pont sorsát. Gól nélkül nem lehet nyerni, és sajnos ma sem volt olyan játékosom, aki nehéz szituációban betalált volna.

Kis Károly: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen ezzel a győzelemmel még szebbé tettük a tavaszt, és már biztos, hogy ötödiknél rosszabb pozícióban nem zárhatunk. Nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de úgy érzem, hogy egygólos sikerünk megérdemelt, mivel többször is eldönthettük volna a találkozót.