Ajkai úszócsata Győrben

Szóka Júlia volt a leggyorsabb 1500-on (Fotó: Rája'94 ÚK)

Remekül kezdték az évet a Rája’94 Úszóklub növendékei a Scitec Győr Maraton 2018 elnevezésű versenyen, ahol 1500 gyorson mérték össze tudásukat a versenyzők.

Gyermek kategóriában óriási hazai (ajkai) csatát hozott a verseny, amit Szóka Júlia (18.08.08) nyert meg néhány tizeddel Nagy Nikoletta előtt (18.08.84). Ritka szoros csatát hozva a lányoknak ezen a távon. A fiúk ezen korosztályában Szabó Dávid ezüstérmet szerzett. Serdülő kategóriában aranyérmet nyert Farkas Dóri.

Szóka Júlia, Nagy Nikoletta, Szabó Dávid aranyjelvényt úszott úgy, hogy közben a 800-as részidők is aranyjelvényes idők voltak. Király Dávid idősebbekkel úszott így érmet nem, de aranyjelvényt sikerült teljesítenie – tájékoztatták kapunkat a klub edzői, akik abban bíznak, hogy a folytatás is hasonló lesz.