Aranyérmes IronLady

Hubai Tímea egy ajkai versenyen (Fotó: Györkös)

A profi triatlonistáknak meghatározott időt alig haladta meg az ajkai IronLady, a BringAjka Kerékpáros Sportegyesület versenyzője, Hubai Tímea eredménye. A nagyatádi triatlonon a  3.8 kilométeres úszást, a 180 kilométeres kerékpározást és a 42.195 kilométeres futást a 35-39 évesek korosztályában 10 óra 36 perc és 16 másodperc eredménnyel nyerte meg.

A teljesítmény értékét mutatja, hogy az amatőrök számára 18 órában határozták meg a szintidőt a verseny kiírói, a profiknak csupán 8-9 óra állt rendelkezésükre.

Hubai Tímea, aki az ajkai Borsos iskolában tanítónőként dolgozik, mindig sportos életmódot folytatott. Óvodásként kezdte az úszást, 14 évesen ismerkedett meg  a triatlonnal. A sportos évei alatt számos országos bajnoki címet szerzett, valamint válogatott tagjaként több Európa és világbajnokságon képviselte Magyarországot. Az utolsó versenye a mexikói világbajnokság volt 2000-ben. Büszke  az U23 korcsoportban elért Európa bajnoki második és negyedik helyezésére.

Tímea 12 év kihagyás után tért vissza, méghozzá egyből a dobogóra. Tavaly hosszú távon országos bajnoki ezüst érmet szerzett, féltávon pedig bronzot. Idén a hosszú távon  az arany érmet érdemelte ki.

A tanárnő igyekszik a tanítványaival, a környezetével is megszerettetni a sportos életformát. Büszke arra, hogy néhány diákjával már az edzéseken is találkozik. Ő maga két iskolába készülő kisfiú édesanyja. A gyerekek kerékpároznak, kézilabdáznak, fociznak.