Az anyu én vagyok !

Az egész könyvet azért írtam, mert amikor gyermek voltam, nagyon szerettem volna felnőtt lenni, most, hogy öreg vagyok, nagyon szeretnék gyermek lenni – mondta Nógrádi Gábor író a Pannon Várszínház Az anyu én vagyok című komédiájának premier előtti sajtóbemutatója után. Amelyet  a bemutató előtti pénteken április 22-én tartottak Veszprémben a Hangvillában.

A darab anya és lánya kapcsolatát mutatja be, a humor eszközeivel. A szerző a mű létrejöttekor fontosnak tartotta, hogy írásával rámutasson arra, hogy mennyire fontos a másikat megismerni, megérteni, hogy mit miért csinál, mit miért mond, mit miért akar. Ez sokszor úgy lenne a legegyszerűbb, ha sikerül beköltöznünk a másik agyába. Nógrádi Gábor könyvében ezt a tudós nagypapa által elkészített metamorfolaj segítségével valósul meg. Miután a a professzor egy kutyán (Punk Péter) és egy macskán (Dudi Viktória) ezt már sikerrel megoldotta. Ami persze azonnal feltűnt a kotnyeles szomszédasszonynak (Oravecz Edit), hiszen a kutya felmászott a fára és ott nyávog amit persze macska kergetett fel  miközben ugatott. Ezért aztán a rendőrség is nyomozásba kezdett.(Lenchés Márton és Szente Árpád Csaba) De a Tata (Koscsisák András)igazi célja nem az, hogy állatokkal kisérletezen. Ő sokkal többre vágyik. Szerinte két ember csak úgy ismerheti, értheti meg egymást, ha személyiséget, lelket cserélnek, legalább egy kis időre. Mesi anyukája a komoly tanárnő(Pap Lívia) hallani sem akar ilyen örültségről. Mesi (Telegdi Kamilla / Gfeller Fanni)pedig aki a lánycsapatban focizik és híres futballsztár szeretne lenni ő Lionel Messi bőrébe szeretne bújni, de a Tata inkább anyukájával cseréli ki. Így történik, hogy anya és lánya is testet cserél, persze eredetileg csak fél órára, ám a jó mókának tűnő csereberéből majdnem komoly baj lesz, amikor a visszaváltozáshoz szükséges metamorfolaj kiborul s a testcsere „balul” sül el így mindenki kénytelen a másik testéhez kapcsolódó szerepet játszani. Ez sokszor nem egyszerű feladat, hiszen főhőseinknek csak a teste cserélődött ki az érzéseik nem. Ezért amikor szerelmeik megjelennek (Molnár Ervin és Farkas-Csányi Attila) a szív felülbírálja a testet. Amit persze sikerül kimagyarázni. A gyerekek és a felnőttek is magukra ismerhetnek egy egy figurában, hiszen aktuális családi helyzeteket villant fel a történet. Rámutat, a kommunikáció hiányára az elvált szülök így az apa (Keresztesi László) és új partnere (Kovács Ágnes Magdolna) és gyermekei között is.

Szelle Dávid társrendező ugyan nem játszik a darabban. De nagyon örült annak, hogy Vándorfi Lászlóval együtt rendezhette ezt a darabot.

Telegdi Kamilla aki kettős szereposztásban látható, lapunknak elmondta, hogy olvasta a könyvet az egyik kedvenc ifjúsági regénye és borzasztó megtisztelő számára, hogy ezt a szerepet eljátszhatja. Azt is megosztotta velünk, hogy nagyon jó hangulatban zajlottak a próbák, de ennek ellenére a darabban sebek szakadnak fel, hiszen ráismer önmagára. Ugyanis édesapját korán elvesztette, majd jött az új apuka, akivel nehezen csiszolódtak össze. – Egyrészt megéltem újra azt ami volt, amikor én tizenhárom éves voltam, azt a a szabadságot is egyébként, hogy egy kamasznak nem kell gondolkoznia amit egy kamasz érez azt nyugodtan kidobhatja a külvilágnak, hiszen ilyenek a kamaszok. Illetve amikor az ember eljátssza saját édesanyját és egyébként akarva akaratlanul is lopunk az otthoni dolgokból. Valószínű, hogy a premieren anyukám is fog egy két gesztussal és hangvétellel  találkozni, ami lehet, hogy egy kicsit megmosolyogtatja. Úgyhogy ez abszolút katartikus élmény, hogy az ember egy darabban látja sajátmagát és édesanyját is.

-osztotta meg velünk gondolatait Kamilla

Pap Lívia talán nincs nehéz helyzetben, a szerepcserével, hiszen a való életben tizenéves lánya mellett sok olyan helyzetet végig él nap, mint nap, amit Nógrádi Gábor megirt a komédiában s ebből merítve itt ott belecsempészett a civil civakodásból egy egy mozzanatot. A darab teli van vidám jelenetekkel, de mélyen ott rejlik a drámai is hiszen egy mai történetben elkerülhetetlenek a mai kor problémái is.

Az előadást minden korosztálynak ajánlják.

( Az íróval, rendezővel, Mesivel készült beszélgetésünket megtekinthetik  a TV Ajka műsorán, valamint az ajkaiszo.hu oldalon cikkünkbe ágyazva. )

 

Az anyu én vagyok szereposztása:

 

EMESE/ ANYUMESI: Telegdi Kamilla/ Gfellner Fanni

 

ANYA, magyar-történelem tanárnő / MESIANYU: Pap Lívia

 

TATA, tudós: Koscsisák András

 

APA, ügyvéd: Keresztesi László

 

EMIL, Anya udvarlója: Molnár Ervin

 

OLGA, Apa élettársa: Kovács Ágnes Magdolna

 

RÓZSI, szomszédasszony: Oravecz Edit

 

  1. RENDŐR: Lenchés Márton

 

  1. RENDŐR: Szente Árpád Csaba

 

TIBI, Mesi szerelme: Farkas-Csányi Attila

 

BOBI KUTYA: Punk Péter

 

CILI MACSKA: Dudi Viktória

 

 

 

Díszlettervező: Kovács Yvette Alida

 

Jelmeztervező: Justin Júlia

 

A rendező munkatársa: Farkas-Csányi Attila, Dudi Viktória

 

Koreográfus: Krámer György

 

Rendező: Szelle Dávid és Vándorfi László

 

 

 

Bemutató: 2016. 04. 23.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply