Bajnokság Nomádiában: A ló és a lovas közti összhang a legfontosabb

Az Ajkai Lovas és Hagyományőrző Egyesület célja, hogy újraélessze az évezredes múltú lovas kultúrát, megismertesse a lovaglás és a ló szeretetét és őrizze a hagyományokat – tájékoztatta lapunkat Pék Gyula, az egyesület elnöke, a Díjugrató Megyei Bajnokságon, amit a Nomádia Szabadidőparkban szerveztek meg augusztus 26-án.

A díjugratás a lovassport egyik népszerű szakága, ami a négylábúak ugrókészségét, ügyességét és engedelmességét teszi próbára, valamint a versenyző lovas tudását. A küzdelemben az győz, aki a legkevesebb hibaponttal a legrövidebb idő alatt teljesíti a feladatokat. Az a cél, hogy a legrugalmasabb, a legjobban tanított, a legügyesebb és a legfegyelmezettebb lovas és ló nyerje a versenyt. Ezért fontos a közöttük lévő összhang, a figyelem. Az eredményt évekig tartó kemény munka előzi meg, hiszen a lótartás is áldozatokkal jár, gondoskodni kell az állatokról, ez pedig rendszeres, felelősségteljes feladat.

Bosits Boglárka Nemesbodról érkezett

A Veszprém Megyei Lovas Szövetség előírása szerint azok a lovasok nevezhettek a döntőre, akik rajtengedély vizsgát tettek, emellett minősülni is kellett, tehát csak olyan lóval lehetett indulni, amivel legalább egyszer részt vettek valamelyik díjugrató fordulón. Az elért pontszámok és az éves teljesítmény alapján lehetett elnyerni a bajnoki címet négy kategóriában.

Az egész napos programra a Dunántúl különböző területeiről érkezett a 140 induló, a magasság (90-130 cm) és a tudás határozta meg, hogy a kilenc versenyszám közül melyikben szerepelhettek.

Viasz Hanna 2. helyen végzett a bajnokságon

Az ajkai egyesület tagjai is megmérettették magukat a bajnokságon, több versenyszámban is indultak, közülük ketten szép eredményeket értek el. Nagy Evelin R100-on a 6. helyen végzett, másik lovával azonban mindössze két század másodperccel csúszott le a dobogóról, így második lett. Vasáros Fanni ezúttal nem ért el helyezést. Viasz Hanna ifjúsági kategóriában szerezte meg a 2. helyet.

(Az Ajka TV augusztus 28-ai Ajkai Tükör című műsorában részletek láthatóak a versenyből, illetve riport is készült Pék Gyulával.)