Borostyán sakktorna (Tv Ajka videójával)

Huszonkilencedik alkalommal zajlott a Borostyán sakktorna július 14. és 17. között a szabadidőközpontban.

A versenyt négy nap alatt hét fordulóban bonyolították le, úgynevezett sztenderd játéktempóban. Czingler Sándor szervező elmondta, a délelőtt és délután is zajló egy-egy forduló meglehetősen fárasztó, főleg az idősebbeknek.

A 14 helyi versenyző mellett Budapestről, Celldömölkről, Pápáról, Tapolcáról is érkeztek a hagyománnyá vált sakktornára, amelyre bárki benevezhetett. Összesen 33-an versenyeztek. A mezőnyben több korosztályos bajnok, és diákolimpiai bajnok szerepelt a fiúk és a lányok között is egyaránt. A legfiatalabb játékos Budapestről érkezett, ő írni még nem tud, azonban sakkozni már igen. A legidősebb résztvevő egy 82 éves ajkai versenyző volt.

A sakktorna főversenyének győztese az ajkai Egresi Máté lett. Második helyezést ért el Margl Roland, harmadikként pedig Marton József végzett. Ifjúsági kategóriában Karácsonyi Gellért bizonyult a legjobbnak, őt Juhász Judit és Gaál Zsóka követte. A díjakat Mihályfi Gábor, a Bányász Sportkör sakk szakosztályának vezetője adta át.