Bringások, rajthoz!

Illusztráció

Megkezdődött a kerékpáros versenyszezon, így városunk tehetségei is beizzították a télen jól karbantartott drótszamarakat és nekivágtak az első megmérettetéseknek. A BringAjka KSE versenyzői három helyen gyűrték maguk mögé a kilométereket, köztük Nagykovácsiban az MTB XCO-n is, ahol a Veszprémbe igazolt, de ajkai Marczal Marcell is helyt állt.

Az indulók szerint a futamokon kemény mezőny jött össze, ennek ellenére mindenhol megfelelően teljesítettek városunk bringásai. A XXV. bajai Stop Cukrászda Időfutamon Budai Zalán, U19-es kategóriában a harmadik helyre kerekezett be a 25 kilométeres távot választók között.

Ropolypusztán a Zselic maratonon a Monostori család tagjai bizonyították rátermettségüket. A 25 kilométeres rövidtávon abszolút első helyezett lett Monostori Samu, az 50 kilométeres középtávon pedig Monostori József hetedikként ért célba.

Nagykovácsiban a Crosskovácsi Bikeschool XCO utánpótlás versenyen Marczal Marcell U11-es kategóriában állt rajthoz, ahol két részben kellett megmutatnia tudását. Először egy öt technikai feladatból álló ügyességi pályán bizonyíthatott, ahol többek között egyenes hajtás, kulacskerülgetés és raklapon történő áthajtás is feladat volt. Minden elrontott részért hibapontokat számoltak fel a szervezők. Mivel Marcellnak a kerékátemelés nem sikerült tökéletesen, ezért öt másodperces hátránnyal rajtolhatott a feladatsort hibátlanul teljesítőkhöz képest. A nehéz emelkedőkkel és technikai lejtőkkel tarkított pályán 31 indulóból a tizenegyedik helyen zárta a mezőnyt. Az ügyességi rész csak az U17-es korosztályig volt kötelező, így Licsár László és Zoller Márton az U19-ben már csak futamon vett részt. László a negyedik helyen végzett, Márton pedig a hetedik pozíciót szerezte meg.