Büntetőkkel nyert a Vasas

Érdekes előzmények övezték a Merkantil Bankliga 13. fordulójában az FC Ajka – Vasas FC futballmérkőzést. A Veszprém megyei csapat a mérkőzés hetében halasztási kérelmet nyújtott be, ugyanis 7 koronavírusos fertőzöttjük, 3 sérültjük és több olyan játékosuk van, aki papíron visszatérhet, de nem edzett még a csapattal az elmúlt időszakban. A Vasas vezetősége a halasztási kérelmet elutasította. A hazai vezetőség ezután úgy nyilatkozott, ha kell, akkor két kapusuk is a mezőnyben fog játszani.

A két csapat hetedik találkozójára több mint 2000-en látogattak ki vasárnap az Ajka Városi Sportcentrumba. Külön érdekessége is volt a meccsnek, ugyanis a hazaiak mestere Kis Károly 2018-ban irányította az angyalföldi alakulatot, még a vörös-kékek jelenlegi vezetőedzője Schindler Szabolcs a 2018/19-es szezonban bajnoki címre vezette az Ajkát az NB III. Nyugati csoportjában.

A kezdősípszót követően nem igazán voltak izgalmas pillanatok a mérkőzésen, az első negyed órában Horváth Dánielnek egyszer kellett nagyot nyújtózkodnia, ekkor Birtalan lövését mentette szögletre a hálóőr. Fél óra küzdelem után Radó indult meg az ajkai kaputól 10 méterre, Tar megpróbálta szerelni, előbbi pedig feldobta magát, így Nagy Róbert játékvezető a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Radó a jobb alsóba lőtte, Horváth érezte az irányt, de nem sikerült kifognia, 30. perc 0-1. A félidő további részében nem forogtak veszélyben a kapuk.

A második játékrész nem úgy kezdődött az Ajka számára. ahogy azt remélték. Radó András és Horváth Dániel csúszott össze, a játékvezető pedig ismét a büntetőpontra mutatott. Hosszú percekig állt a játék, ugyanis a játékosokat ápolni kellett. Pár minutum elteltével Radó odaállt a labda mögé, Horváth pedig a kapuba, a kettejük párharcát Radó nyerte, ugyanis az ajkai hálóőr rossz irányba vetődött, 48. perc 0-2. Innen már nagyon nehéz dolga volt az Ajkának, főleg azért is, hogy Horváth jelezte a hazai kispadnak, hogy nem tudja folytatni a mérkőzést. úgy megsérült az összecsúszásnál. Kapuscsere után, azonnal lehetett tesztelni Horváth Tamást, alig pár percet töltött a pályán, Görgényi a 16-os vonalánál szabálytalankodott, így Nagy Róbert játékvezető harmadjára is rámutatott a 11-es pontra. A büntető mögé most nem Radó állt, hanem Pekár, aki szépen próbálta célba venni a bal alsót, azonban Horváth Tamás megfogta a labdát és életben tartotta az ajkai reményeket. Két perccel később Tar Zsolt felé ívelték a labdát, magasságát kihasználva erőteljesen bólintotta a labdát Jova Levente kapujába, 66.perc 1-2. Ment előre a zöld-fehér egyesület, azonban az egyenlítés már nem sikerült nekik. FC Ajka-Vasas FC 1-2.

Kis Károly: – Ma újra bebizonyosodott, hogy nagyszerű szurkolótáborunk van. Mi pedig megmutattuk, ha felül tudunk kerekedni a koronavírus okozta problémákon, előkelő helyen végezhetünk a bajnokságban.

Schindler Szabolcs: – Az első félidőben szép akciókat vezettünk és megérdemelten szereztünk vezetést. Fordulás után fontos szituációban követtünk el hibát és ezzel felhoztuk az Ajkát, amely a hajrában nagyon jól játszott.

(Lapunk megkereste a mérkőzésről kórházba szállított kapust, Horváth Dánielt. A fiatal hálóőr az nyilatkozta, hogy a körülményekhez képest jól van, bordái zúzódtak és reméli hogy a következő mérkőzésen már a pályán segítheti a csapatot.)