Csak a tudás, a becsületes munka és a szorgalom vezet eredményre

bercsenyi szalagavato

A nyitótáncot farmerban előadó vidám tinik arcára a meghatottság ült ki, amikor osztályfőnökük feltűzte a búcsúzás, az elválás közeledtét jelző szalagot. Az Ajkai Szakképző Iskola Bercsényi Miklós tagintézményének három végzős osztálya tartotta február 24-én a szalagavató ünnepségét a Nagy László szabadidőközpontban. A 11. B osztály 8 leány tagja készítette a koreográfiát, amit a 12 fiú is megtanult. A korosztály egyik kedvenc dalára adtak elő modern táncot. Az ünnepség teltház előtt zajlott.

Tölgyesi Attila intézményegység vezető ünnepi köszöntőjében kijelentette, hogy a hamarosan búcsúzó diákok minden tudásnak és képességnek a birtokában vannak, amely szükséges ahhoz, hogy helyt álljanak a választott szakmájukban és az életben. A következő hetekben a tanuláson, a szakvizsgára és érettségire felkészülésen túl dönteni kell arról is, hogy folytatják tanulmányaikat, vagy kilépnek a munka világába. Bárhogy is döntenek, mindenütt teljesíteni kell, lesznek akadályok, amelyeket le kell küzdeniük, és várnak rájuk örömök, sikerek, új élmények. Az iskolában és a munka világában is fontos az, hogy tudjanak együtt haladni és gondolkodni a társaikkal, akárcsak az est zárásaként előadott keringőben, ahol nem csupán a saját lépéseikre figyeltek, hanem a párjukéra, a társaikéra, valamint a zenére is. A felnőtt élet is a közösségről szól.

–  Mindennek megvan a maga módja, és ha eredményt szeretnénk elérni, annak megfelelően cselekszünk – fogalmazta meg Tölgyesi Attila. – A virágot is többféleképp lehet locsolni, de a növény csak azt a vizet tudja hasznosítani, amelyet a tövéhez öntünk, majd onnan felszívja és juttatja el a leveleihez. Ha a levelekre öntjük a vizet, az is lecsorog a földre, és úgy hasznosul. Mi is próbáltuk a diákoknak úgy átadni a tudást és a magatartási mintákat, hogy az a legjobban hasznosuljon. Néha azonban úgy álltak hozzá, hogy a hasznosulási fok ne a legjobb legyen. De az akkor rájuk csepegtetett tudás is lefolyt a gyökerekhez, és beépült a diák szemelyiségébe. Semmi nem veszett kárba.

Az eladó, kőműves és hidegburkoló, valamint festő, mázoló, tapétázó szakmát elsajátított 11. B, a hegesztő és villanyszerelő képesítést szerző 11. A, valamint a 12. A diákjai a színpadon kapták meg osztályfőnöküktől a szalagot.

A 11. A osztályfőnöke Domján László, a B osztályé Szij Melinda, a 12. évfolyamé Padné Szabó Mária.

A beszédekben elhangzott, hogy gyorsan elszállt a három vagy a négy év. Sokan el sem hiszik, hogy szeptemberben már nem együtt kezdik a tanévet. A középiskolás évek út a felnőtt élet felé. Sokan ezekben az években élik át az első diákszerelmet, kötnek életre szóló barátságokat, ismerik meg önmagukat. Kinyílik előttük a világ. Az úton segíti őket a tanáraik gondoskodása, szüleik szerete. Mindannyian szeretnének sikeressé válni. De mit is jelent a siker? Elismertséget? Anyagi javakat? Boldog családi életet, egészséget, szeretetet? Célt csak az érhet, aki tudja, mire képes, mi az, amit reálisan elérhet, tudja, mit akar, és ami a legfontosabb, tenni is képes érte. Az embef előtt több út áll. Lehet a könnyebbet, az egyszerűbbet, a kevesebb erőfeszítést igénylőt is választani, de a tapasztalat azt mutatja, hogy hosszú távon csak a becsületes munka, a tudás, a szorgalom vezet eredményre.

A végzősök nevében Füredi Georgina elevenítette fel az iskolához, az együtt töltött három vagy négy évhez fűződő emlékeiket, köszönte meg diáktársai nevében a törődést a szülőknek és a tanároknak. Elmondta, hogy van, aki várta a szalagavatót, más még mindig nem hiszi el, hogy közeleg a búcsú, a vizsga, majd miután kezükben a bizonyítvánnyal kilépnek a kapun, már csak emlék lesz a közepiskolás kor. A szalag egy ideig összeköti a diákokat, és soha nem feledik, hogy volt egy közös pontja az életüknek, a Bercsényi iskola.

Az alsóbb évfolyamok nevében Mózer Szabolcs kívánt sok sikert mindenkinek.

Az ünnepelteket a kilencedikes Pikó Gábor néptánccal köszöntötte, majd Szűcs Tamás és a sümegi gimnázium végzős diákja, Iván Anna az alkalomhoz illő ismert dalokkal köszöntötte. A végzősök közül 11 pár keringőzött, majd fotókon felelevenítették az együtt töltött idő vidám pillanatait.

 

(tisler)

Fotó Györkös

Meghatottan vették át a végzősök a szalagot

This slideshow requires JavaScript.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply