Díszmadarak a lakásban

A díszmadarak egészségének kulcsa, a változatos és vitamindús táplálás, mellyel megelőzhetjük a betegségeiket. Tartásuk körülményeiről, érdekes szokásaikról hallhattak részletes beszámolót az érdeklődők, a Városi Múzeumban, „A természet madártávlatból” című program sorozat befejező részeként.

Angermayer Judit és Tihanyi György

Angermayer Judit muzeólogus köszöntötte a vendégeket, majd Volek Tünde ötletgazda kérte fel Tihanyi Györgyöt, hogy tartsa meg „Díszmadarak a lakásban” című előadását.

Hullámos papagáj pár

A madarász részletesen beszélt személyes élményeiről és sok éves tapasztalatáról. Gyermekkorától kezdve mindig voltak madarai, elsőként egy stiglic. Később belevágott a tenyésztésbe is, hatalmas hullámos papagáj állománya volt, majd egyre több díszmadarat ismert meg. Kezdetben hobbiként foglalkozott velük, majd megélhetésként is ezt a foglalatosságot választotta. Elmondta, hogy erre nincs képzés, tudását a gyakorlatban szerezte meg.

Hangsúlyozta, hogy hazánkban minden madár védett, ami azt jelenti, hogy a befogásuk is tilos. Képekkel illusztrált előadásában részletesen beszélt a díszmadarak fajtáiról, különleges tulajdonságaikról, származási helyükről, költési és szaporodási szokásaikról. Az érdekességeket igyekezett kiemelni, elsősorban a papagájokról. Megtudhattuk például, hogy a Nagy Sándor papagáj, eredeti nevén: Alexander papagáj, honnan kapta a nevét. Szó esett különleges képességükről, a hangutánzásról. Beszélt az úgynevezett „kézzel nevelésről”. Kitért a különleges fajtákra, és a könnyen beszerezhetőekre is. Kiemelte a vitamindús és változatos táplálás szükségességét, mely nagyban hozzájárul ahhoz, hogy minél hosszabb ideig egészségesek maradjanak, és a madárbarátok örömüket lelhessék bennük.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply