A dzsungel hangjai a strandon

Szokatlan helyszínen, a strandon láthatták, hallhatták Kipling A dzsungel könyve című műve alapján íródott musicalt két felvonásban augusztus 13-án a Pannon Várszínház előadásában az érdeklődők.

Tíz éve szerepel a színház repertoárjában ez a műsor. A sok sikert megért darab előadásán megteltek a széksorok. Kötetlen közegben, a medencék szomszédságában adták elő népes szereplőgárdával a zenés játékot. A közönség soraiban nem voltak meglepőek a farmeros, sportcipős fiatalok. Előadás közben a sörözgetés, üdítőzés sem volt ritka. A produkcióra több szülő elhozta a kisgyermekét is, akik pokrócokba csavarva védekeztek az estére lehűlt levegő ellen. Néhányan a 800 éves előadássorozatból is láthatóak voltak a nézőtéren. Háttérzajként a strand vízének a csobogása hallatszott. Néha a szirénázó mentőautó hangja törte meg az előadás menetét. De mindez senkit sem zavart, hiszen a felhangzó dalok, a profi táncosok és a színészek játéka mindent kárpótolt. Még kis elmélkedésre is volt alkalom.

Rudyard Kipling számos ország kultúráját megismerve, a társadalmakat mélyrehatóan tanulmányozva írta meg A dzsungel könyvét, amelyben az állatokat emberi egyéniségekkel ruházta fel. Az állandó küzdelmet, az erősebb győzelme a gyengébb felett, a dzsungel kegyetlen törvényeit írta meg a farkasok között felnőtt Maugli alakján keresztül. Végül is az egyik legszebb emberi érzés a szerelem vezette vissza az emberek közé az emberfarkast. Kipling könyve alapján Hegedűs D. Géza inspirálta Dés Lászlót, Geszti Pétert és Békés Pált arra, hogy magyar musicalt írjanak a történetből immáron húsz éve. Amely bővelkedett iróniában és zenei paródiában. Persze, ha Geszti szerzőként szerepel bárhol is, akkor a szavak ritmusától, egyedi szófordulatoktól, szellemes megjegyzésektől, nem mentes az előadás. Így ezen az estén is ültek a poénok.

A veszprémiek előadásában Krámer György és Bódis László irányította tánckar profizmusa elragadó volt. Az énekes színészek hangja az egeket bitorolta, amelynek a szabadban különös varázsa volt. Vándorfi László színházára jellemző végtelen körforgás ismét jelen volt, amely gördülékenyé tette a jelenetváltásokat.

Ezen az estén a színházbérlettel nem rendelkezőkhöz is eljutott Dés László zenéje, Kipling darabja, így elmondható, hogy jó ötletnek bizonyult a színház falai közül kihozni az előadást a szabadba.

Cs.B.É.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply