Egygólos vereség a Vasassal szemben

Április 11-én rendezték meg a labdarúgó NB II. 32. fordulóját, melyen az FC Ajka látogatott az Illovszky Rudolf Stadionba a Vasashoz. A két csapat ősszel paprikás mérkőzést játszott Ajkán, akkor 2-1-re győztek a fővárosiak.

Az FC Ajkának nélkülöznie kellett erre a mérkőzésre a védelemben játszó két alapemberét, Heffler Tibort, illetve Tar Zsoltot, mivel összegyűltek a sárgalapjaik. A találkozó elején jól kezdett az Ajka, már a második percben majdnem sikerült meglepni a Vasast, de Otigba az utolsó pillanatban szerelni tudta Nagy Krisztiánt. Öt perccel később az ajkai kapu előterében sikerült Radó Andrásnak Hinorához passzolni, aki 11 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1-0.

Tíz perccel később Szatmári szabadrúgását kellett Horváth Dánielnek kiütnie. A 23. percben Kovács Nikolasz buktatta Hidit, amiért a játékvezető még egy sárgát is kiosztott. A 35. percben Feczesin és Radó kényszerítője végén utóbbi próbálta meg Kovácsot helyzetbe hozni, azonban a passz erősre sikerült, és a labda a kapu mellé gurult. Az első játékrészben több említésre méltó esemény nem történt.

A második félidőre is jól jött ki az Ajka, rögtön az első percben Rétyi Róbert került lövőhelyzetbe, azonban kiszorított helyzetből csak az oldalhálót találta el. Az 52. percben a Vasas jutott szöglethez, Szatmári beadását Hinora kapásból rávágta, a labdába az ötösön belül Feczesin még beleért, és úgy jutott a kapu jobb alsó sarkába, 2-0. Másodpercekkel később azonban nem voltak annyira boldogok a hazaiak, szinte a középkezdésből sikerült összehozni a szépítést az Ajkának. Csizmadia passzolt Nagyhoz, akit a védők még tudtak szerelni, azonban Csizmadia újabb passza Rétyit találta meg, és 7 méterről a kapuba lőtt, 2-1.

A 67. percben Rétyi vette célba ismét Jova kapuját, azonban a lövése fölé szállt. A 79. percben ismét támadott az Ajka, Rétyi elől az utolsó pillanatban Otigba tisztázott. A mérkőzés utolsó másodperceiben egy ajkai szöglet után tüntették el a Vasas játékosai Tóth Barnát, de a játékvezető műesés miatt Tóthnak adott sárgát.

Vasas FC- FC Ajka 2-1.