Egyik versenyről a másikra repült Zsóka, 4 nap alatt több megmérettetés

Unalmasnak igazán nem nevezhető Gaál Zsóka decembere, ugyanis az ajkai sakktehetség kihívást, kihívásra halmoz így az év végén. Míg más lélekben már az ünnepekre készül, a mosolygós kamaszlány előtt továbbra sem egy új okostelefon, vagy cipő képe lebeg, hanem a sikeré, amiért maximalista lévén mindent meg is tesz. Ezt bizonyítja, hogy a decemberi világranglistán a korosztályában a 3. helyről sikerült a 2. helyre lépnie.

Ám ez még nem volt elég Zsókának, így megfűszerezte azzal, hogy négy nap alatt négy versenyen járt, elvégre „mit ér a 2. hely, ha nem gyakorolhat tovább”. A sorozatot a tiszaújvárosi Openen kezdte, majd szinte azonnal indult is Észtországba, Tallinnba a Rapid és Blitz Európa-bajnokságra. Mivel az ifjú sakk-királynő odavan a kihívásokért, ezért rapid kategóriában nem a korcsoportjában, hanem három korcsoporttal feljebb a 18 éves lányok mezőnyében méretette meg magát, ahol elhozta még így is a 7. helyet.

Másnap Magyarországot a 14 éven aluliak Európa-bajnokságán képviselte Kolimár Kristóffal, Palczert Mátyással és Farkas Ottóval közösen, egy csapatban. A négytagú válogatott a 9. helyen végzett Palczer Miklós csapatvezető útmutatásait követve.

Karácsonykor talán lesz idő családi körben is egy két barátságos partit játszani.. Zsóka és édesapja Sándor

A két fárasztó nap után a Blitz (3perc+2mp) Európa-bajnokság következett, ahol a  14 éven aluli lányok között Zsóka a 7. helyen zárt. Korosztályában csak egy versenyző előzte meg. Lényegében még végiggondolni sem volt ideje Zsókának a lejátszott partikat, ugyanis a blitz verseny után néhány órával már ismét repülőn ült, ugyanis másnap kezdődött a felnőtt női magyar bajnokság selejtezője.

Zsóka ellenfele a tavalyi bajnok, Havanecz Bianka női nemzetközi mester volt, akivel két játszmában döntötte el a továbbjutás sorsát. Az első partiban az ajkai sakkozó a kicsit jobb állásást nem tudta fokozni, a mérkőzés így döntetlennel zárult. A második partiban városunk büszkesége a sötét figurákat vezetve viszonylag korán hátrányosabb állásba került s kénytelen volt kezet nyújtani ellenfelének, így a felnőtt női magyar bajnokság Zsóka részére lezárult, de az évnek még nincs vége. December 27-től január 4-ig ugyanis már Krakkóban ül asztalhoz versenyezni…