Énekelt és zenélt Ajka ifjúsága

eneklo ifjusag

Királyné Molnár Rita, a főszervezője az ajkai „Éneklő Ifjúság” nevet viselő találkozónak, amelyen ajkai iskolák kórusai képviseltetik magukat. A helyszínt és az ajándékokat a Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ biztosította a szereplők számára. A diákok munkájának elismeréseként ezúttal minősítést is kaphattak a Kórusok Országos Szövetségétől.

Rédling Nikoletta nyitotta meg a rendezvényt a Nagy László Városi Könyvtár és Szabadidő Központ kiállítótermében, május 4-én délután. Köszöntötte a jelenlévőket, a karnagyokat, és a gyerekeket, valamint bemutatta a zsűri tagjait: Dr. Kerekesné Pytel Anna karnagyot, a Kóta Ifjúsági Bizottságának és a Kodály Társaság tagját, és Petheő Balázsné karnagyot, aki nyugdíjas ének-zene tanár.

A Borsos Miklós Általános Iskolából három kórus is nevezett a versenyre. Grőberné Adorján Renáta mellett Hajnal Luca is vezényelt, emellett hangszereken is játszottak mindketten. Strang Zsanett fuvolán kísért.

Az iskola mini kórusa kezdte a műsort. A kislányok kék és piros szoknyába, a kisfiúk ünneplőbe öltözve énekeltek. Játékosan adtak elő Kodály Zoltán műveket, és kedves, magyar gyermek népdalokat.

Borsos Iskola mini kórusa

Ezután következett a kicsinyek kórusa. A Kodály Zoltán darabok mellett, Reschofsky György, Carl Orff, Udvardy László szerzeményeit hallhatták tőlük a nézők.

Kreatív, sokszínű műsort állítottak színpadra. A vidám dallamok a közönség körében nagy sikert arattak. Szép, tiszta hangon énekeltek, és fiatal koruk ellenére, már több szólamban is előadtak néhány dalt.

Az intézmény nagykórusának tagjai látványosan töltötték be a színpadot. Kodály Zoltán művet, a „Svéd hatos”-t, Bartók Béla szerzeményt, és a „Macskainduló”-t dalolták.

Színes arcukat mutatták meg az iskola énekes madarai. A különböző szólamok időnként rejtélyes dallamvilágot idéztek elő.

Ezt követte a Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és Szakközépiskola Tündérkerepelők kórusa, Királyné Molnár Rita vezényletével. A diákok műsorát zongorán Kissné Orbán Beatrix, hegedűn Pozsonyi Csenge kísérte. Kodály Zoltán művet, bolíviai altatódalt és Karai József- Weöres Sándor művet hallhatott tőlük a közönség.

A diákokat különösen áthatotta a szép dallamok íze. A hangszerek finom játéka teljes összhangban volt az énekkel és a karmester vezénylésével.

A műsor zárásaként a Bródy Imre Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény kórusa lépett színpadra. Vezényelt Eisennágel Erika, zongorán kísért Vörös Jánosné. Kodály Zoltán alkotásokat és sármelléki népdalokat, valamint Dobrai István, Karai József és Ifj. Somorjai József műveit énekelték.

Lendületes, vidám, tiszta hangok csendültek fel előadásukban. Körültekintően állították össze a dalokat. Érződött a zene iránti alázat, és az a rengeteg munka, amit belefektettek. Lukács Szonja szólista, gyönyörű hangjával még szebbé tette műsorukat, melyet a közönség meghatottan hallgatott.

A szép ünnepélyt, a zsűri elnöke, dr. Kerekesné Pytel Anna értékelte. Elmondta, hogy már több éve hallgatja az ajkai fellépőket. Meglátása szerint mosolygós hangjukkal, egyre nagyobb átéléssel énekelnek szeretettel és odaadással néznek a karnagyukra. Elismerően beszélt munkájukról. Fontosnak tartja a közös éneklést, és örömét fejezte ki, hogy az énekkarok ezt felvállalják. Kitért arra is, hogy a minősítő hangversenyek a gyerekeknek kedveznek, hiszen számukra nagyon lényeges a sikerélmény. Arany minősítést kapott a Borsos Miklós Általános Iskola mini és kicsinyek kórusa, a Fekete István – Vörösmarty Mihály Iskola Tündérkelepelők kórusa. A Bródy Imre Gimnázium és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény kórusa arany diplomával és országos dicsérő oklevéllel is gazdagodott.

 

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply