Értékes három pont a tarisznyában

Az OTP Merkantil Bank Liga 25. fordulójában az FC Ajka hazai pályán mérkőzött meg az egykor szebb napokat megélt Szombathelyi Haladással. A két csapat 15. alkalommal nézett farkasszemet egymással, ezúttal a Városi Sportcentrumban, eddig a Szombathely 11-szer, az Ajka pedig 2-szer tudott győzni, valamint egyszer játszottak döntetlent a felek. A találkozónak a hazaiak a 12., a vendégek pedig a 7. helyről vághattak neki.

Az első próbálkozásra 8 percet kellett várni, ekkor Kiss Bence dolgoztatta meg az ajkai hálóőrt, Horváth Dánielt. A következő percekben is a Hali támadt erőteljesebben, ugyanakkor komolyabb veszélyt nem jelentettek ellenfelük kapujára. A mérkőzés 20. percében egy ígéretes támadást vitt végig az Ajka, Soltész bal szélen szépen forgatta meg Schimmert,majd középre adásáról Nagy Krisztián ugyan lemaradt, de a lepattanót Csizmadia Zoltán gond nélkül értékesíteni tudta, 1-0.

Tíz perccel később Zsolnai szerzett labdát, majd továbbította Nagy felé, aki egyből kapura lőtt, azonban Verpecz bravúrral hárítani tudott. A félidőre egy gólos ajkai előnnyel vonulhattak a csapatok. A második játékrész elején a vendégek mestere több cserelehetőségét is kihasználta, annak érdekében, hogy felpörgesse csapata hatékonyságát. Az 52. percben egy ajkai szöglet okozott nagy problémát a szombathelyi kapu előterében, azonban Schimmer a gólvonalról tudott tisztázni. A 70. percben Nagy lépett ki a jobb oldalon, középre adását Csizmadia kapura tűzhette volna, de egy átadásban látott fantáziát, amely végül elhalt. A 88. percben Nagy Krisztián eldönthette volna a három pont sorsát, ám lövése az oldalhálóban kötött ki. Az utolsó percekben volt izgalom bőven, a vendégek erőteljesen meneteltek előre, próbálták rohamozni az ajkai kaput, de a szemben álló védelem jól teljesített.

FC Ajka-Szombathelyi Haladás 1-0.

Kis Károly: Nagy küzdelemben jó csapatot győztünk le. Sokszor az ellenfél birtokolta többet a labdát, de nekünk is akadtak lehetőségeink. Megérdemelt győzelmet arattunk, ennyivel ma jobbak voltunk.

Mátyus János: Nagyszerűen kezdtünk, sokat birtokoltuk a labdát. A gól megfogott minket, de rendeztük a sorokat. A második félidőben nagy erőket mozgósítottunk, sajnos nem sikerült egyenlítenünk.