Eseménydús napokon van túl az ajkai jégkorong

Január 14-én az Ajka U14-es jégkorong csapata az Óriások Jégkorong SE fogadta a fővárosi ESMTK-t. A két utánpótlás klub hasonló játékerőt képvisel, így igazán kiélezett, ki-ki meccsre számíthattunk.

Az első harmad 13. percéig kellett várni az első találatra, ekkor Pék Roland juttatta előnyhöz csapatát, az Óriásokat. Nem sokáig örülhettek a hazaiak a vezetésnek, három perccel az ajkai találatra Bilisics Csaba egyenlített. A második harmadban a vendég ESMTK szerzett vezetést, Kovács Máté Gábor talált be az ajkai kapuba. Azonban vendég oldalon se maradhatott sokáig az öröm, az ajkai Vincze Zalán tudott egyenlíteni így 2-2-es eredménnyel vághattak neki a felek az utolsó játékrésznek. Keresték a csapatok a fogást egymáson több-kevesebb sikerrel, de sokáig nem vezetett eredményre. Mikor már kezdték elkönyvelni a csapatok a döntetlent, jött a dráma. A lefújás előtt 10 másodperccel talált be az ajkai 8-as, Vincze Zalán, ezzel pedig beállította a 3-2-es végeredményt. Két nappal később a pesterzsébeti Jégcsarnokban rendezték meg a visszavágót. Az ESMTK csapatát fűtötte jobban a visszavágási vágy, mivel az első harmadban már győzelemre akarták vinni a meccset. Az 5. percben Vónya-Tolner, két perccel később Káté Zoltán, majd 5 perccel később Mezei Dominik zörgette meg az ellenfél hálóját. A második harmadban sikerült az Óriásoknak szépíteniük Ekker Márton révén, azonban hamar jött a válasz, újabb találatot jegyzett Káté Zoltán, ezzel pedig már 4-1-re vezetett a fővárosi alakulat. Az ajkai csapat az utolsó harmadban próbálta menteni a menthetőt, azonban csak egy találatra volt erejük, Kolcsár Botond szerezte meg a második Veszprém megyei találatot, ezzel pedig beállította a 4-2-es végeredményt.

Az előbb említett esemény napján nem csak a fővárosban lehetett szorítani ajkai sikerért, hanem Ajkán is. Ugyanis az U10-es MINI 59-es bajnokságot négy csapat részvételével az Óriások Jégkorong SE rendezte meg az új Jégcsarnokban. Ugyan szurkolók nem lehettek a helyszínen, de a szervezők mindent megtettek annak érdekében, hogy ne maradjanak le a félpályás tornáról az érdeklődők. Mindkét pályát kamerával szerelték fel, és élőben lehetett követni a gyermekek párharcát melyen a rendező csapaton kívül, az Ifj. Ocskay Gábor JA, a Kárpáti Farkasok, illetve az UTE Lila alakulata mérettette meg magát.

Egy nappal később az U12-es korosztály Nyugati csoport 3×3-as bajnokságát rendezték meg az ajkai jégcsarnokban. Négy egyesület játékosai mérhették össze tudásukat. A házigazda mellett a Lizards, a Soproni Jégtörők és az Óvári Jégsárkányok léptek jégre. (U12-ben, valamint az az alatti korosztályokban hivatalosan nem számolják az eredményt, így nincs győztes és vesztes sem.)

Ugyanezen a napon még az U16-os csapat is jégre lépett, a IV. csoport középszakaszában. Az ellenfél ezúttal a Dunaújvárosi Acélbikák B volt. A találkozó nagyon jó iramban kezdődött, az 5. percben vezetést szereztek a vendégek, Katona Levente révén, de a hazai Beck Szabolcs gyorsan egalizálni tudta az eredményt. Az első játékrész utolsó perceiben még a fordítani is tudott a bakonyi csapat Farkas Bencének köszönhetően, ám a vendégek játékosa Katona Levente gyorsan mentett x-re. A második harmad egy igazán jó és küzdelmes jégkorong meccset idézett. Öt találat született röpke hét perc alatt, a hazaiaknál Gál Szilárd volt eredményes, a vendégeknél pedig Palla Xavér tudott triplázni igen rövid időn belül. Egy pár perces gólcsendet követően aztán a játékrész végére megint beindultak a felek, a 34. illetve 35. percben ismét Palla Xavér jegyzett találatot, majd Regős Dávid emelt a  különbségen, az utolsó percekben azonban Beck Szabolcsnak sikerült szépítenie. 5-8-as eredménnyel vághattak neki a csapatok az utolsó harmadnak. A Dunaújváros nem vett vissza a tempóból, Palla Félix talált előbb be, majd testvére Palla Xavér megszerezte a mérkőzésen a 6. találatát. Az Ajka nem adta fel, próbált előre törni, ami a fennmaradó időben kétszer is sikerre vezetett. Farkas Bence valamint Beck Szabolcs tudtak valamelyest korrigálni az eredményen. Óriások Jégkorong SE- Dunaújvárosi Acélbikák B 7-11. Az Óriások hat mérkőzés elteltével még mindig vezetik az öt csapatos bajnokságot holtversenyben a HC Kiskőrös-Spartak csapatával.