Fél óra alatt kiütötte az FC Ajka a Budaörsöt

Fotó: FC Ajka FB oldala

A Merkantil Bank Liga 26. fordulójában a tatabányai Grosics Gyula Stadionban vághatott vissza az FC Ajka az augusztusban elszenvedett 5-1-es vereségért a Budaörs csapatának. A hazaiak a tabella 5., a vendégek a 10. helyről várhatták az összecsapást.

A hat meccse nyeretlen Budaörs nem kezdett jól. Rögtön a mérkőzés elején a saját kapujuk elé szegezte őket az Ajka, aminek hamar meg is lett az eredménye. A 4. percben egy baloldali szöglet után Zsolnai Richárd fejelte a labdát a jobb felső sarokba, 0-1. A 9. percben jött az újabb hazai sokk, egy kisszögletet követően ismét Zsolnait játszották meg a társak, aki habozás nélkül vágta a játékszert a kapu jobb alsó sarkába, 0-2. A 16. percben 18 méterre a budaörsi kaputól szabadrúgáshoz jutott az Ajka. A szabadrúgást Soltész végezte el, de nem is akárhogy. Kegyetlenül vágódott a labda a kapu bal oldalába, 0-3. A budaörsi csapat teljesen szétesett, ezt jelezte az ütéstől kongó hazai kispad is. A 24. percben Soltész ugrott ki szépen a jobb oldalon, beadására Nagy Krisztián érkezett jó ütemben, és lövése egy budaörsi láb segítségével jutott a hálóba, 0-4. Alig újabb öt perccel később ismét zörrent a hazai háló, ajkai álomjáték volt a pályán. Csizmadia Zoltán szerelte az ügyetlenkedő Vágit, középre tett labdáját pedig Nagy Krisztián lőtte a jobb alsóba, 0-5. Ekkor már biztosak lehettünk benne, hogy ez egy eldőlt párharc. A 38. percben Kékesi hibázott, majd Menyhárt fejelt majdnem öngólt. Az első félidő végén még egy kisebb kakaskodás is kialakult az oldalvonal mentén, Petró Balázs esett neki Soltész Dominiknek, a játékvezető mindkét játékost sárga lappal figyelmeztette. A játékrész fennmaradó idejében több esemény nem történt.

A második félidőre teljesen átalakította csapatát Márkus Tibor, 4 cserét vetett be. A Budaörs határozottabban és pontosabban kezdett el játszani, aminek meg is lett az eredménye. Az 56. percben Pintér Dominik adta be a labdát, a szülinapos Horváth Roland pedig fejjel továbbított a kapuba, 1-5. Két perccel később ismét ziccerben találta magát az egyik hazai játékos, Horváth Dániel azonban bravúrral mentett. A 63. percben a frissen beállt Rétyi Róbert került helyzetbe, aki sikeresen be is vette a kaput, 1-6. A 73. percben Szűcs buktatta a tizenhatoson belül Halmait, a sértett büntetőjét azonban Horváth kiütötte. A 86. percben egy ígéretes támadást vezetett az Ajka, és az akció végén Tóth Barna talált be, aki megszerezte első találatát az ajkai szerelésben, 1-7. A rendes játékidő utolsó másodperceiben akadt még egy budaörsi helyzet, ami góllal is végződött. Horváth Roland duplázta meg góljainak számát, 2-7.

Az Ajka az első félidei teljesítményével eldöntötte a három pont sorsát, és magabiztosan verte ellenfelét a bajnokság 26. játéknapján. Budaörsi SC- FC Ajka 2-7.

Márkus Tibor: – Hamar eldöntöttük a meccset az ellenfél javára. Ennél nincs lejjebb.

Kis Károly: – Nyugodtan mondhatom, hogy szenzációsan kezdtük a találkozót, amelyet fél óra alatt eldöntöttünk. Minden játékosom dicséretet érdemel, lelkesen, fegyelmezetten és ötletesen futballoztak.