Fontos három pont

Debrecenben lépett pályára az FC Ajka a Merkantil Bank Liga 33. fordulójában. A házigazda a tabella utolsó helyén, míg az FC Ajka az előkelő 6. helyen állt a start előtt. A Debreceni EAC számára égetően szükség volt a pontokra, mivel kezd biztossá válni, hogy a legfőbb kiesőjelölt a másodosztályban.

Az 5. percben Csizmadia kapott labdát 10 méterre az ellenfél kapujától, lövés helyett azonban a passzt választotta, mely pontatlan lett. Fél perccel később a vendégek is próbálkoztak, Orosz Márk 20 méterről tüzelt nem sokkal a kapu fölé. A 10. percben megemelkedett a DEAC játékosainak pulzusa, egy ajkai beadásnak szaladt csúnyán alá Zöldesi, de Zachán a gólvonalról menteni tudott. Percekkel később Zsolnai lőtt kapura 8 méterről, lövését Orosz Marcell blokkolta sikeresen. A 31. percben Zsolnai beadása után a gólgyáros Nagy Krisztián fejelhetett, azonban célt tévesztett a próbálkozás. Az egykori DVSC játékos Sidibe alakított ki szép helyzetet, ám kiszorított helyzetből csak az oldalhálót tudta eltalálni. Az első játékrészben több próbálkozás nem történt.

A második félidőben nehezen indultak be a csapatok, az első helyzetig a 70. percig kellett várni, ekkor egy hazai szöglet után Sidibe fejelt nem sokkal a kapu mellé. Öt perccel később azonban megtört a jég. Csizmadia adott be jobb oldalról remekül, a hosszún érkező Görgényi Dávid pedig 3 méterről az üres kapuba passzolt, 0-1. A 79. percben egy hazaadás miatt közvetett szabadrúgás járt a hazaiaknak, de az ajkai védők blokkolni tudták a próbálkozást. A fennmaradó játékidőben több említésre méltó esemény nem történt, így az Ajka Debrecenben 3 ponttal gazdagodott.

DEAC – Ajka 0-1.

Sándor Tamás: –Végig dekoncentráltan futballoztunk, a legegyszerűbb passzokat is elrontottuk, így megérdemelten nyert az Ajka!

Kis Károly– Tudtuk, hogy a DEAC hazai pályán veszélyes ellenfél, mindenki megszenvedett ellenük Debrecenben. Ezúttal nem játszottunk olyan jól, mint a legutóbbi három meccsünkön, amelyeken csak egy pontot szereztünk, de az akarásunknak köszönhetően megszereztük a számunkra nagyon fontos győzelmet