Hajrában kapott büntető döntötte el a három pont sorsát

Az FC Ajka labdarúgó csapata hétvégén a Vasas FC-t látta vendégül. A téli szezonba igen kemény változásokon átesett fővárosiak a tabella 7. helyéről indulhattak neki a párharcnak, míg a bakonyiak a 15. helyről. A két együttes legutóbbi találkozóján 1-1-es végeredmény született.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, mindkét együttes bátran rohamozott. A 17. percben Kovács Milán lőtt kapura. Horváth először védeni tudott, de a kipattanót Balajti begyűjtötte, majd a védők között a hálóba vágta a labdát: 0-1. Nem sokáig kellett várni az újabb találatra. Szatmárinak gurították vissza a játékszert, aki 18 méterről hajszálpontosan kilőtte a bal alsó sarkot: 0-2. Nem telt el sok idő, már érkezett is a szépítő találat.  A 26. percben Csizmadia lódult meg a bal oldalon, és a védőket lefutva szépen lőtte el a labdát Jova mellett a kapuba: 1-2. Tíz perccel később ismét Csizmadia indult meg a szélen. Beadásra kínált labdáját Nagy Krisztián juttatta a kapuba: 2-2.

A szünetben három régi ajkai labdarúgóját búcsúztatta a klub, Major Norbertet, Kovács Gergőt és a 15 éven át a bakonyi  klub mezében játszó Pákai Gergőt, akinek 21-es mezét is visszavonultatták.

A második játékrészben mindkét együttesnek akadtak helyzetei. Kiegyenlített csatát láthatott a mintegy ezer néző, ami Ajka-Vasas mérkőzésen rekordnak számít (az eddigi rekord 700 fő volt). A három pont sorsa a mérkőzés hajrájában dőlt el. Heffler kezezését követően AndóSzabó játékvezető rámutatott a büntetőpontra. Balajti állt a labda mögé a 85. percben, és nem hibázott: 2-3. Hiába nyomták meg még jobban a hazaiak az utolsó perceket, hiába volt a kettős csere is, gólt már nem tudtak szerezni, így hazai pályán vereséget szenvedtünk az angyalföldi alakulat ellen. FC Ajka-Vasas FC 2-3

Kis Károly: Nem kezdtünk jól, a vendégek jobb ritmusba játszottak, de sikerült rendeznünk a sorainkat. A második játékrész kiegyenlített volt, mindkét oldalon voltak lehetőségek, a végén azonban kikaptunk. Szerintem nem érdemeltünk vereséget.

Bene Ferenc: Az Ajka okozott nekünk nehéz pillanatokat. Az első fél órában extra teljesítményt sikerült  nyújtanunk, gördülékeny volt a támadójátékunk, viszont védekezésben nagyon komoly egyéni hibákat vétettünk és majdnem kiengedtünk a kezünkből egy megnyert meccset. A szünetben rendet kellett tenni a játékosok fejében pszichológiailag. Úgy gondolom megérdemelten nyertünk.