Háromból három

Harmadjára léptek pályára az idei évben női felnőtt kosarasaink az NBI/B. piros csoportjában. Az ellenfél ezúttal a hazai pályán játszó MAFC együttese volt a Lónyay Református Gimnáziumban. Az Ajka négy meccses győzelmi szériából várhatta az összecsapást, még a hazaiak az utóbbi három találkozójukon kikaptak.

A Veszprém megyeiek számára indult jobban a párharc, Shirian Fatime 7 pontot szerzett négy perc alatt, de folyamatosan tartották a lépést vele a hazaiak. Szabó Bettina három közeli próbálkozása sikerrel zárult, így 7 pontos különbség is volt az első negyedben a két fél között, de nem sokáig, mivel dr. Varga Barbara Nikolett, valamint Hercze Szandra révén sikerült ledolgozni a hátrányt csupán két pontnyira. A második negyedben még a vezetést is megtudta szerezni a MAFC, miután Horváth Anna triplázott, majd Stekler Kamilla növelte az előnyt. Kétszer is elhúzott a hazai gárda öt ponttal, azonban Szabó Bettina és Székely-Horváth Zsuzsanna erőn felüli teljesítményének köszönhetően vissza tudott kapaszkodni az Ajka. Félidőre 33-34-el vonulhattak a felek.

Rövid edzői eligazítást követően tüzesen jött ki a pályára Rónaszéki Szilvia csapata és rögtön egy hárompontossal indította a harmadik negyedet Szabó Bettina, majd Lendér Lilla és Kalocsai Dorina is betalált. A MAFC még kereste magát és 6 percig nem tudott pontot dobni. Aradi Zsanett törte meg a jeget, majd Hercze Szandra hárompontos dobása tartotta még életben a hazai reményeket. A rengeteg eladott labda ugyanakkor megpecsételte a fővárosiak sorsát, és az ajkai Szabó Bettina játéka is. A negyed végén 20 pontos különbség volt a csapatok között. Az utolsó negyedben Lendér Lilla indította be a pontok gyártását, majd Kalocsai Dorina folytatta azt. A hazaiak valamennyire tudtak szépíteni az eredményen, de az Ajka nem állt le és folyamatosan ráerőltette akaratát ellenfelére. A meccs igazán a harmadik negyedben dőlt el. MAFC- Ajka 56-73.

Rónaszéki Szilvia csapata jelenleg a 16 csapatos mezőny második legjobb formájában lévő együttese.