Hatszor kötött ki a vendégek kapujában a pakk

Január 24-én az U16-os bajnokság IV. csoport középszakaszában találkozott az Óriások Jégkorong SE és a Goodwill Pharma Szegedi Vízmű, az új ajkai Jégcsarnokban. A két fél december 6-án találkozott utoljára egymással Szegeden, akkor a hazaiak bizonyultak jobbnak. Most a visszavágási vágy fűtötte az Ajkát, és hamar meg is látszott ez a találkozón.

Rögtön a 4. percben Rózsavölgyi Barnabás vezetést szerzett csapatának. Az öröm nem tarthatott sokáig, a szegedi Nagy Péter a 7. percben egyenlíteni tudott. Majd Dobó Árminnak sikerült megfordítania a meccset a 11. percben. Pár minutum eseménytelenség után aztán beindult az ajkai henger. A 16. percben Beck Szabolcs, a 18. percben Kováts Zsombor majd a harmad utolsó másodperceiben Bánfalvi Kristóf talált be, így 4-2-re vezetett az Ajka. Az első harmadban a kapura lövések száma 12:16 volt, tehát többet próbálkozott a Szeged, de a Veszprém megyeiek pontosabban játszottak. A második harmadban Beck Szabolcsnak sikerült megszereznie a találkozón a második, csapatának pedig az 5. gólját. A szegediek az utolsó percekben be tudtak rámolni két gólt, Vörös Henrik és Nagy Péter tartotta életben a vendégek reményeit. Az utolsó harmadban körülbelül másfél percig reménykedhetett a Szeged, akkor ugyanis az ajkai Gál Szilárd jegyzett találatot. A szegediek próbálkoztak tisztességesen, tíz kapura lövéssel, de eredménytelenül.

Óriások Jégkorong SE- Goodwill Pharma Szegedi Vízmű 6:4 (4:2, 1:2, 1:0).