Hazai pálya, hazai győzelem

Hétszer emelhették magasba a hokiütőt a fiatal ajkai játékosok (Fotó: Györkös)

Az U16 IV. csoport középszakaszában az Ajkai Óriások Jégkorong SE hazai pályán fogadta február utolsó napján a Goodwill Pharma Szegedi Vízmű csapatát. A két együttes legutóbb decemberben találkozott egymással, akkor a szegedi csapat örülhetett, mivel 11-4 arányban tudta felülmúlni az Ajkát.

Most is a Szegednek indult jobban a mérkőzés, az első harmad 7. percében Vörös Henrik talált be, ugyanakkor az öröm nem tartott sokáig, mivel alig egy perccel később jött is az ajkai válasz Bánfalvi Kristóftól. A 17. percben aztán a támadások sokasága meghozta a hazai eredményt, Beck Szabolcs juttatta a pakkot a kapuba.

A harmad utolsó percében azonban Vörös Henrik egalizálni tudott. Az első harmadban az Ajka 19-szer tüzelt kapura, a vendégek 11-szer. A második harmad kezdetén ismét magához ragadta a vezetést a hazai csapat, Bőhm Bence talált be, a 25. percben pedig Bánfalvi iratkozott fel a duplázók közé, így már kettő találatosra duzzadt az Óriások előnye. Dobó Ármin csökkentett a hátrányon, de hamar visszaállt kettőre a különbség Bánfalvi révén. A 38. percben Csányi Bence tette izgalmassá a találkozót, azonban Beck Szabolcsról megfeledkeztek az utolsó másodpercekben a szegediek. Az utolsó játékrészre 6:4-el fordulhattak a felek. Kemény csatát hozott az utolsó 20 perc, azonban csak egy találat született, ami bebiztosította az ajkai sikert. Az 55. percben Bánfalvi állította be a végeredményt.

Ajkai Óriások Jégkorong SE- Goodwill Pharma Szegedi Vízmű 7-4.