Igazi megyei rangadó hat góllal – Gaál Zsóka csapatban is érmes a világbajnokságon

Fotó: Györkös

Az FC Ajka kétszer is egyenlített a Veszprém ellen, másodszor már kettős emberhátrányban. A tekések az ötödik helyen állnak a tabellán.

Szomszédvári rangadón fogadta az FC Ajka a Veszprémet a labdarúgó NB III. Nyugat csoportjában. Borzasztóan indult a találkozó a hazaiak számára, a vendégek egy eladott labdából már a harmadik percben vezetést szereztek. A gól után lassan ébredeztek az ajkaiak  és nyomás alá helyezték az ellenfelet, ám hátul ismét eladták a labdát, a veszprémiek pedig újra góllal büntettek. Kétgólos hátránnyal vonult a szünetre Rozmán László legénysége. A második félidőt viszont már sokkal jobban kezdte a hazai gárda. A csereként beállt Szabó beadását követően Vallejos lőtt, a labda a lábak között utat talált a kapuba. Két perccel később Szabó befejező szerepben tűnt fel, egy beadást követően lekezelte a labdát, majd a jobb alsóba lőtte az egyenlítő találatot. Fél órával a vége előtt megfogyatkoztak a hazaiak, Nagy E. második sárgalapja után mehetett zuhanyozni. Ráadásul nem sokkal később egy baloldali beadás után gólt fejelt a Veszprém, így ismét megszerezte a vezetést. A gól után csak három perc telt el, amikor Pavlitzky ellenfelébe rúgott, amiért a játékvezető egyből a piros lapot mutatta fel az ajkai játékosnak. A hazaiak kettős emberhátrányban sem adták fel, Szabó szabadrúgását Pákai fejelte Köles elé, aki a rövidbe küldte a játékszert. A játékvezető a hajrában még az ajkaiak vezetőedzőjét és egy vendégjátékost is kiállított, de az eredmény nem változott. A felek megosztoztak a pontokon a közönségszórakoztató összecsapáson.

Az FC AJKA- Veszprém meccs néhány pillanata Györkös József fotóin:

This slideshow requires JavaScript.

***

A Kristály a Pétfürdőt látta vendégül a megyei labdarúgó bajnokságban. A hazaiak szereztek vezetést az első játékrész közepén. Egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Szabó Z. baloldali beadására Szedlacsek érkezett a legjobb ütemben és közelről a hálóba bólintott. Két perccel később szép támadásból egyenlítettek a vendégek. A görcsösen játszó ajkaiak nem tudtak előnnyel vonulni a szünetre. A második félidőnek is a közepéig kellett várni, hogy újabb gólt láthassanak a nézők. Egy beadást követően Szabó Z. elé pattant a labda, aki négy méterről a hálóba küldte a játékszert. Nem sokkal később Szedlacsek húzott el a baloldalon, egy védőt becsapott, majd a hosszú oldalon érkező Mészáros elé tálalt, aki megszerezte a Kristály harmadik gólját, eldöntve ezzel a mérkőzést.

***

A Le Bélier KKAjka a Tatát látta vendégül a férfi kézilabda NB I/B legutóbbi játéknapján. A mérkőzés előtt Bajnóczi Mátét és Erőss Pétert köszöntötték, akik a kétszázadik mérkőzésüket játszották az ajkai klubban. A találkozó elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, Bárdos és Venczel gólpárbaja után 3-3 állt a táblán. Ezután a vendégek két góllal megléptek, de a lelkes hazaiak megfordították az állást és már ők vezettek kettővel (8-6). A tataiak időt is kértek, ami után sikerült egalizálniuk az állást a szünet előtt. A második félidő izgalmasan alakult, felváltva vezettek a csapatok, de egyik gárda sem tudott két gólnál nagyobb előnyt szerezni (14-12, 16-18). A végjátékban a tataiak nagyobb rutinja döntött, akik 19-20 után négyszer is bataláltak, és bebiztosították győzelmüket az utolsó percekben többet hibázó ajkaiak ellen. A hazaiak ismét egy nyerhető mérkőzést engedtek ki a kezükből, hiszen ötven percig jól küzdöttek, de a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat.

A KK AJKA- Tata meccs néhány pillanata Györkös József fotóin:

***

A Kristály teke csapata tartalékosan utazott Ózdra, hiszen csak három felnőtt játékossal tudott felállni. A hazaiak az első sorban óriási pályacsúccsal nyitottak, ám a vendégek fokozatosan dolgozták le a hátrányt és megnyerték a mérkőzést, aminek köszönhetően az ötödik helyre jöttek fel.

***

Az asztaliteniszezők a Bükfürdő Kupa elnevezésű országos ranglista versenyen szerepeltek. A serdülőknél Pad Franciska párjával ezüstérmet, egyéniben pedig holtversenyben bronzérmet szerzett. Sándor Kinga párjával a későbbi győztes ellen búcsúzott a negyeddöntőben. Az újonc kategóriában Pad Lina a dobogó harmadik fokára állhatott.

***

A Fertő Futás elnevezésű tókerülő verseny 125 kilométeres távját 9 óra 58 perc alatt teljesítette a győztes csapat. Az aranyérmes alakulatban két TovaFutók SE-s sportoló, Liska Bálint és Liska Gabriella is szerepelt. A Cserszegtomaji Félmaratonon Bruzsa Kata elsőként ért célba. Ugyanitt Frank Ferenc második lett hét kilométeren, a félmaratoni váltóban pedig bronzérmet szerzett Jakab Tamással.

***

Gaál Zsóka egyéni sikere után az U12-es csapat világbajnokságról is éremmel térhetett haza. Az ajkai lány a Kínában megrendezett tornán 4,5 pontot gyűjtött a megszerezhető 7-ből.