Igényes szórakoztatás a bábszínházban

pegazus babszinhaz

Az ajkai óvodák nyitottak a kultúrára, az igényes szórakozásra. Évek óta rendszeresen meghívják a Pegazus Színházat, hogy bábelőadásaikkal elkápráztassák a gyermekeket.

Kibújt a szellem a palackból

Sarkadi Nagy László és Végh Zsolt gondoltak egy merészet, és alapítottak egy magánszínházat Pápán, melynek a Pegazus Színház nevet adták. Ennek éppen tizenkét éve. A társulat már a kezdetektől sikerre volt ítélve, mert az ügyvezető igazgatók tapasztalt szakemberek, ez a második bábszínház, amit létrehoztak. Kiemelkedő tevékenységük elismeréseként több díjjal jutalmazták őket. Ma már 27 helyszínen játszanak, nagyrészt Veszprém megyében, de Székesfehérváron és Győrött is fellépnek. A tevékenységük gerincét képező bérletes előadásaikra több mint 6.500 gyermek, és kísérőik látogatnak el, évadonként három alkalommal.

Bérletes előadásaikat városunkban is évek óta bemutatják, ezúttal az évad harmadik bábjátékát láthatták az óvodás gyermekek, és az őket kísérő óvónők, „Aladdin” címmel, melyhez a Kaszinó színháztermében biztosítottak helyet számukra, május 15-én, délelőtt.

Az Ezeregy éjszakai meséi közül az egyik legismertebb. Sarkadi Nagy László írta, rendezte és tervezte a darabot. Bábjátékaikra jellemző, hogy a színészek több szerepben játszanak. Ez most azt jelentette, hogy négyen játszották el a történetet, és a lényeges karakterek mellett kisebbeket is alakítottak a bábosok. Végh Zsoltot „Jafar”, Katona Anikót „Jázmin”, Valler Katát az „Anya”, Tarr Györgyöt „Aladdin” szerepében láthatták a nézők elsősorban. A Közel-Keletről származó meséhez igazodott az igényes díszlet, a látványos bábok, a színes jelmezek, Kövi Szabolcs zenéje pedig tökéletes aláfestése volt a darabnak. A varázslatban is bővelkedő történetet a közönség figyelme mindvégig elkísérte, és tapssal jutalmazta.

Horváth Krisztina, a színház vezető szervezője, bérletes ajánlatukkal keresi fel az óvodákat, iskolákat. Ebben az évadban, városunkban kétszáz bérlet talált gazdára. Felnőtt élőszínházi bemutatóik, tájelőadásaik is népszerűek. Vállalnak zenés, táncos bemutatókat, irodalmi műsorokat, drámákat. Játszóházakkal, játékterükkel várják a látogatókat.

Végh Zsolt ügyvezető igazgató elmondta, hogy munkájuk célja az igényes szórakoztatás, az eredeti arculatú előadások, programok. Ehhez képzett szakemberekre van szükség. Ha valaki késztetést érez, és bábszínész szeretne lenni, több készséggel is kell rendelkeznie. Az animáció képessége az a plusz, amire szükség van ehhez a hivatáshoz. Ma már a Színház és Filmművészeti Egyetemen is létezik bábszínész szak, melyet ötévente indítanak. De annak sem kell elszomorodnia, aki színitanodát végzett, mert a színház kiképezi a feladatra, ugyanis a színészet elsősorban gyakorlati foglalkozás. Mivel magánszínházként működnek, állami segítségre nem számíthatnak, így kihívás akad bőven ezen a területen is.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply