Izgalmas mérkőzésen, vendégként aratott sikert kosárlabda csapatunk

Hétvégén már a 14. fordulót rendezték meg a női amatőr NBI./B. Piros csoportjában. Az Ajka csapata a Vasas Akadémiájához látogatott a Vasas Pasaréti Sportcentrumba. Az angyalföldi alakulat eddig 12 mérkőzésen volt túl a bajnoki kiírásban, ezeknek a találkozóknak a felén sikerült győzelemmel elhagyni a pályát, az Ajka egy meccsel kevesebbet játszott, de ugyanakkor egyel többet nyert, mint ellenfele.

A találkozó első pontjait az Ajka szerezte meg, előbb Lendér Lilla, majd Foltin Blanka volt eredményes büntetőből.  Hamar sikerült egyenlítenie a hazai alakulatnak, majd rövid időre a vezetést is magukhoz tudták ragadni. Másodpercekkel később Foltin ismét villantott, és megfordította az állást, Lendér pedig növelte a két csapat közti különbséget. A Vasas az első negyed végén szépen vissza tudott kapaszkodni, előbb Altmann Anna egyenlített, majd Van Rijs Luca.  De így is egy pontos ajkai előnnyel ért véget az első játékrész (11-12). A második negyedben is hasonló volt a játék képe, egyszer még vezetést tudott szerezni a Vasas, de a bakonyi alakulat játékosai gyorsan a maguk javára fordították a meccset. Foltin Blanka négy perc alatt 8 pontot szerzett. A negyed végén 21-27 volt az állás.

A harmadik negyed nagyon ingerszegényre sikeredett, az Ajka folyamatosan tartotta az előnyét, a Vasas pedig nem tudott fogást találni. A negyedben 17 pontot láthattunk, (az Ajka legutóbbi meccsén akadt olyan negyed ahol közel 30 pontot dobtak Rónaszéki Szilvia tanítványai) ebből 6 angyalföldi, illetve 11 ajkai volt. Az utolsó negyedre az Ajka 11 pontos előnnyel fordult. Az első percekben inkább a piros-kékek találták a ritmust, másodpercek alatt ledolgozták a hátrány felét, majd mielőtt nagyobb probléma lehetett volna, az ajkai lányok is elkezdtek játszani. Foltin Blanka hamar visszavarázsolta a 10 pontos különbséget a meccs vége előtt 5 perccel. Ahogy telt az idő egyre égetőbb szüksége volt a Vasasnak a pontra, így több hárompontossal próbálkoztak, ami nem mindig vezetett eredményességre. Kuncz Petrának és Mudra Violának sikerült, de az ajkaiak hamar válaszoltak rá. Így az év negyedik meccsén is sikerült nyernie az Ajkának.  Vasas Akadémia- Ajka 42-49.