Kézilabda győzelem idegenben

A KK Ajka  csapata január elején kezdte meg a felkészülést a tavaszi szezonra. A keretben néhány változás is történt: Szabó Balázs átigazolt Várpalotára, míg Zeitler Dániel külföldön vállalt munkát, ezért ideiglenesen szünetelteti a játékot. Két új játékos is érkezett: az irányító és balszélső poszton is bevethető Tárkányi Bence a fehérvári Cunder SE csapatától, és Pócz Nagy Dániel a belga első osztályból igazolt Ajkára. Poór Tamás vezetőedző rá leginkább jobbátlövő poszton számíthat majd.

Ez idáig három felkészülési mérkőzést játszottak a fiúk. A Cunder SE csapatát oda-vissza legyőzték, de az NB I/B-ben szereplő Tata gárdájától  vereséget szenvedtek. A cél azonban továbbra is a bajnokság megnyerése.

A szezont a KK Ajka a kiesés elől menekülő kisbériek otthonában kezdte. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, gyors góloknak köszönhetően 4-1-es előnyt harcoltak ki. A hazaiak mestere azonnal időt is kért, hogy megpróbálja rendezni a sorokat. Ez részben sikerült is neki, ugyanis a 18. percben már 4-4-et mutatott a tábla. Ezután ismét az ajkai fiúk percei következtek. Háromszor is betaláltak, de a hazai pálya előnyét élvező kisbériek újra kiegyenlítették az állást (7-7). A szünet előtt azonban sikerült az ajkai csapatnak kétgólos előnyt kiharcolnia. A második játékrészt nagyobb lendülettel kezdte az ajkai csapat, zsinórban ötször találtak be és megnyugtató előnyre tettek szert(8-15). A kapuban Blázsovics remek napot fogott ki, nehezen jártak túl az eszén a hazaiak. A vendéglátóknak néha sikerült 3-4 gólra felzárkózniuk, de ekkor az ajkaiak újra ritmust váltottak és biztosan tartották előnyüket (16-21). A meccs hajrájában pedig már gólt sem kaptak a zöldek, így még fölényesebbé tették a győzelmüket.

Tipikus szezon eleji mérkőzésen egy halványabb első félidő után sikerült biztos győzelmet kiharcolni Poór Tamás csapatának.