Korán szerzett vezetést az FC Ajka, ám így is csak a hajrában tudott pontot menteni

A Merkantil Bank Liga 17. fordulójában a tabella 9. helyén álló Soroksár fogadta a 13. helyen tanyázó FC Ajka gárdáját.  A két csapat nyolcadik alkalommal nézett farkasszemet egymással. Az eddigi mérleg egyik fél javára sem dőlhet, ugyanis három ajkai és három soroksári siker született, egy döntetlennel.

A Veszprém megyei gárda a kezdősípszót követően a hazaiakat a saját kapujuk elé kényszerítette és fellélegzésre se adott időt Lipcsei Péter csapatának. A hatodik percben a nagy nyomás meghozta az előnyt az Ajka számára. Egy jobb oldali beadást követően Csizmadia Zoltán érkezett a hosszún, lövése a kapufáról kipattant, de a szemfüles Nagy Krisztián a hálóba fejelte a játékszert, ezzel pedig előnyhöz juttatta csapatát, 0-1. Nem sokat várt a válasszal a hazai együttes, a mérkőzés 11. percében Szerető futott el  jobb szélen, majd becselezte magát az ajkai kapu előterébe és kapura lőtt, Horváth Dániel bravúrral védett, de a kipattanóra Csernik érkezett, aki akadálytalanul passzolt közelről a hálóba, 1-1. Bő negyed óra elteltével szöglethez jutott az Ajka, a beadás során a kapu előterében Csizmadiát eltüntették a védők, amire a bíró büntetőt ítélt. A labda mögé Présinger állt, azonban középre tartó lövését Varga Ádám nagy bravúrral hárította. A mérkőzés 34. percében újabb büntetőt ítélt meg Nazsa Tamás, immáron a hazaiak javára, miután Tar Zsolt volt szabálytalan. A labda mögé Lovrencsics Balázs állt, aki magabiztosan értékesítette a 11-est, így még az első játékrészben megtudta fordítani a meccset a Soroksár. Az első játékrész utolsó perceiben még tesztelgette a hazai támadósor az ajkai hálóőrt, azonban Horváth eszén nem tudtak túljárni.

A második játékrészre Kis Károly vezetőedző hármat is cserélt, ezzel próbálta meg felfokozni csapata veszélyességét. Az 52. percben egy bal oldali beadást követően Nagy Krisztián csúsztatta a labdát Nagy Istvánhoz, aki 14 méterről nagy erővel a felső lécet találta telibe. A lecsorgó labdát Nagy Krisztián és Irimiás Gergő is próbálta még a kapuba juttatni, de Varga Ádámon nem tudtak túljutni. Tíz perccel később a hazaiak végezhettek el egy szabadrúgást igen kedvező távolságból, de Horváth Dániel ismét megmutatta miért ő az első számú kapusa a Veszprém megyei alakulatnak. A találkozó további részében mindkét csapat előtt adódtak helyzetek, ugyanakkor ezek rendszerint kimaradtak, egészen a 80. percig. Nagy Krisztián érkezett be jó ütembe a soroksári kapu előterébe és 5 méterről nem hibázott, duplájának köszönhetően pedig sikerült az egyenlítés, 2-2. Újabb találat nem született a fennmaradó időben, így  pontosztozkodás lett a vége. Soroksár SC- FC Ajka 2-2.

Lipcsei Péter: – Fordulatos mérkőzést játszottunk. Korán, már a hatodik percben hátrányba kerültünk, de a csapat fölállt a padlóról, és megfordította a mérkőzést, amihez az is kellett, hogy Varga Ádám tizenegyest védjen. A második félidőben viszont rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ezeket sajnos ki is hagytuk, és ez megbosszulta magát. Még az utolsó pillanatokban is megvolt a lehetőségünk a győzelem megszerzésére. A helyzetek alapján, úgy érzem, közelebb álltunk a győzelemhez.

Kis Károly: – Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen hamar vezetést szereztünk, ezután a Soroksárnak sikerült a szünetig megfordítania az eredményt. A második félidőben szerkezetet váltottunk, cserékkel frissítettünk, egyenlítettünk is. Mindkét csapatnak megvolt a lehetősége a győzelem megszerzésére.