Kupagyőztes az Ajka női kosárlabda csapata!

Az Ajka hódította el 2020-ban a Hepp kupát. A döntőben hosszabbítás után tudott felülkerekedni együttesünk, a Csata DSE gárdáján 74-68 arányban.

Az első negyed közepén az Ajka került lépéselőnybe. Hiába volt a két csapat között 8 pontos differencia, a negyed végére szoros lett az állás, 17-15. A második etap elején Rónaszéki Szilvia csapata őrizte a 3-5 pontos előnyt, majd a Csata 9-0-val zárta a félidőt és így 35-31-re sikerült megfordítani a finálét.

A harmadik játékrészt az Ajka indította 8-2-vel és 39-37-nél visszavette a vetetést. A lélektani előnyből sikerült 8 pontos különbségre szert tenni, de Rakita Lili (a Csata játékosa) hárompontosa nem adott nyugalomra okot vendég oldalon. Az utolsó negyedben 51-60-nál eldőlni látszott a döntő, de bőven maradtak még fordulatok a végére. A Csata 12-0-val megfordította a meccset 63-60-ra és végül Székely-Horváth hárompontosa kellett ahhoz, hogy hosszabbításban dőljön el a kupa sorsa.

A plusz játékidőben Rónaszéki csapata uralta a pályát, és 74-68-as sikerrel megszerezte a győzelmet, ami egyben a Hepp kupa begyűjtését is jelentette.