Le Belier-KK Ajka – Tatabánya U-23. 27-24 (12-12) – Videóval

Nem kezdődött zökkenőmentesen az idei kézilabda szezon. Már az időponttal is probléma volt, az eredetileg szombatra tervezett mérkőzéseket egy másik program miatt vasárnapra tervezték, ám az ellenfél közben kijelentette, hogy az ifi csapata nem fog 19 órai kezdéssel mérkőzést játszani. Ami érthető is, hiszen a fiatalok másnap iskolába mennek és állítólag külön busz hozta a két csapatot. A szervezők meghallgatták a vendégek kérését, és felcserélték a felnőttek mérkőzését az ifi mérkőzéssel. Ám itt még nem értek véget a nehézségek, ugyanis a kezdés előtti igazolás-ellenőrzéseknél a játékvezető kibökte, hogy nincs mindenkinek rendben a sportorvosival, ugyanis az orvos nem nyomta rá a pecsétjét az igazolásokra, csak az érvényességi időt és  az aláírását. Szerencsére a csapatból többen már betöltötték a 18. életévüket az előző orvosi vizsgálatnál, így nekik az még érvényes volt, de így egy kevésbé összeszokott, serdülőkkel tarkított csapat állt pályára. A helyzet azonban inkább doppingolhatta az ajkai csapatot, ugyanis ez a játékon egy cseppet sem látszott.

Az első félidőben fej fej mellett halad a két csapat, szép játékot, szoros küzdelmet láthattunk. A II. félidőnek egy gólos hátránnyal mentek neki a fiatalok, ami a mérkőzés végére 5 gólra változott.

JUNIOROK: LE BELIER-KK AJKA – TATABÁNYA KC II. 27-32 (15-16)
GÓL: KLESPITZ 11, HEIZER 10, ROSTA, RING 2, SZIMICSEK, CSORDÁS, FÁBIÁN
EDZŐ: POÓR TAMÁS

A szezon első mérkőzését a  vendégek kezdték jobban, a fiatal tatabányaiak öt gólos vezetést szereztek (3-8). A hazaiak lassan lendültek játékba, sok hiba csúszott a támadásaikba, több helyzet és büntető is kimaradt, így csak a félidő hajrájában sikerült az egyenlítés. A második játékrész elején újra a vendégek vezettek 1-2 góllal, de a nagy lelkesedéssel küzdő ajkaiak sorozatban hat gólt lőttek és átvették a vezetést (25-21). A végjátékra már nem sok izgalom akadt, a rutinos hazaiak nem engedték ki kezükből a győzelmet. Az ősz nyitómérkőzésen ha nehezen is, de megszerezte a két pontot a Le Belier csapata

AJKA: 150 NÉZŐ    Vezette: BÁN-FARKAS, MIKSÓ
KK AJKA: KÖRLI–MAJDANICS 2, PAVELKA 2, BAJNÓCI 6 (1), ERŐSS 1, FÜLÖP 7, ZEITLER 2
CSERÉK: HEIZER L., HORVÁTH (KAPUSOK), MEINCZINGER 3, HUSZTI 2, TÖMÖR 2, SZALAY, BUKOVICS, PÉK B. ,KLESPITZ
KIÁLLÍTÁSOK: 14  ILL. 10  PERC
HETESEK: 5/1 ILL. 3/1
JÓK: BAJNÓCZI, FÜLÖP, TÖMÖR