Legendakutatók a Felvidéken

Az Európai Bizottság által támogatott Erasmus+ KA219 Small legend researchers pályázat keretein belül a szlovákiai Tornalján járt az Ajka Városi Óvoda Katica Óvodájának több tagja október 16-20 között. A harmadik partnertalálkozón Magyar Éva, Major Beáta, Bolla Zoltánné, Hoffmann-né Sipos Mária, Máhr Judit és Balogh Annamária a vizuális technikák sokféleségével ismerkedett meg. Az útról Balogh Annamária projektmenedzser számolt be lapunknak.

– Pályázatunk témája a helyi legendák megismerése, megismertetése az óvodás korú gyermekekkel. A projekt során a témát különböző technikákkal dolgozzuk fel bábozással, drámajátékkal és vizuális technikák segítségével. A helyi partneróvoda kiállítást rendezett a gyermekek alkotásaiból, a többi partner a megvalósítás során alkalmazott módszereit, ötleteit PPT és videó felvételen mutatta be. Az alkalmazott ábrázolási technikák, a kreatív ötletek sokasága tovább bővítette módszertani kultúránkat, jó alkalmat adott a tapasztalatcserére. A szakmai megbeszélésen egyeztettük elképzeléseinket a megvalósítandó projekttermékekkel kapcsolatban, megbeszéltük a következő találkozóig elvégzendő feladatokat – fogalmazott a projektmenedzser.

Az ajkai küldöttség a látogatás során megismerkedett Tornalja múltjával és jövőképével, illetve a helyi nevezetességekkel is, amik a legendához kapcsolódnak. Az ottani kúria jelenleg egy gyermekotthon, ahol az ajakatlan kisasszony önfeláldozó tettét a helyiek emléktáblán örökítették meg. „Tornallyay kisasszonynak titkot őrző ajkát, vad tatár gyilkos kardoddal örökre elnémítád.”

A találkozó alkalmával volt lehetőségük több oktatási intézményt – mind szlovák, mind magyar kéttannyelvű óvodákat és iskolákat is megnézni. Ellátogattak Kassára és Betlérre is, megismerték a környék történelmét és megkóstolták a vidék jellegzetes ételeit.

– Partneróvodánk három intézményegységből áll, ahol minden csoport zenés, verses műsorral várt minket. Tájékoztatást kaptunk az intézményben folyó nevelő-oktató munkáról, az óvoda-család kapcsolatáról. Műhelymunka keretén belül pedig csuhébábot készítettünk és a kosárfonás technikáját is gyakoroltuk. A következő találkozóra 2018. júniusban Ajkára várjuk partnereinket – összegezte Balogh Annamária.

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply