Lendületben a medencében

Legutóbbi beszámolónk óta folyamatosan menetelnek előre a tabellán az ajkai vízilabdások. A Dunántúli Vízilabda Ligában (DVL) és a Budapest Bajnokság fordulóin is hozzák a formájukat. Úgy tűnik, hogy csillapíthatatlan a Cápák győzeleméhsége. Összefoglaló.

capak1
Cápa-szelfi

A Budapest Bajnokságban Bujtás Balázs edző vezetésével állnak helyt a serdülő korosztályú versenyzők, ahol az ország legerősebb csapataival mérik össze tudásukat hétről hétre. Október 22-én csupán tíztagú kollektívával vágtak neki a fővárosi mérkőzésnek a Komplex együttese ellen. Két mezőnyjátékos cserével végig vezetve magabiztosan verték a tizenhét tagú kerettel játszó ellenfelet. A 13-7-es aranyú ajkai győzelem a játékvezetőket, a versenybírákat, a helyi közönséget és a Komplex trénerét is meglepte. Elismerésüknek a mérkőzést követően adtak hangot a Cápák legnagyobb örömére.

Október 29-én a DVL ifi-serdülő korosztályában (1998/99-es születésűek között) bizonyított ugyanez a csapat Sopronban. Bujtás Balázs szerint erőn felül teljesítettek a srácok, ugyanis a hét hiányzó ellenére – akik betegség vagy más okok miatt nem tudtak medencébe ugrani – kilenctagú, 2000-2002-es születésű kerettel hozták ki magukból a legtöbbet. A Balatonfűzfő csapata a harmadik negyedben még 7-3-ra vezetett az ajkaiak ellen, de a negyedik negyed végére a Cápák nemcsak egyenlíteni tudtak, de egy góllal felül is múlták az ellenfelet, tehát 8-9 lett a meccs végeredménye. A győztes találkozót követően újabb erőpróba várt aznap a csapatra. A teljes korosztályos kerettel kiálló Győr kollektívájával mérkőztek. Itt már rövidnek bizonyult az ajkai kispad, így a második összecsapás vereséggel zárult. Ennek ellenére az edző büszke a Cápák teljesítményére, hiszen egy győzelem és egy vereség nem rossz mérleg, ahhoz képest, hogy a csapat alig tudott kiállni a létszámhiány következtében.

capak2
Légy olyan, mint az edző (Bujtás Balázs) – másold minden mozdulatát! 🙂

A Budapest Bajnokság következő két fordulójában is meglepetést okoztak a Cápák az ellenfeleknek. November 6-án a Dunaújvárosi Főiskola VE skalpját szerezték meg 10-5-ös arányú győzelmet követően, majd a Bókay-KSI csapatát döngölték a medence aljára 18-2-es végeredménnyel.

A negyedik forduló után Boldizsár Levente, az ajkaiak játékosa tizenhat csapat, kétszáz játékosa közül a harmadik helyen állt a BVLSZ Diapolo Serdülő Bajnokság összesített listáján a dobott gólokat tekintve, ami nagyszerű teljesítmény, hiszen a Cápák idén először vesznek részt ebben a bajnokságban. Az ötödik fordulót és a három győztes meccset követően a csapat jelenleg holtversenyben a harmadik helyen áll a Vidám Vízilovakkal karöltve a tabellán, olyan kollektívákat maguk mögött tudva, mint a Honvéd KPS, a Komplex PSSE, a Dúnaújvárosi FVE vagy a Bókay-KSI.

capak3
Kis Cápák Pfaff Péterrel

S ha mindez nem lenne elég november 26-án a DVL harmadik fordulójában is remekeltek a srácok Pápán. Két mérkőzést vívtak az előrébb jutásért. Először a Pápa SE-vel, majd a Soproni VSE-vel ugrottak vízbe. Mindkét mérkőzésen szép játékkal, egyéni és csapatbeli összetett teljesítménnyel sikerült kihozniuk a maximumot magukból. Pápa SE – CVK 7-11, CVK – Soproni VSE 13-11.

A DVL Gyermek „A” korcsoportját  (2002-es születésűek és fiatalabbak) Pfaff Péter tréner irányítja. Itt sem tétlenkedtek a játékosok az elmúlt hetekben. Három fordulón vannak már túl. Pfaff Pétertől megtudtuk, hogy a Sopron együttesét leszámítva minden csapatot sikerült már legalább egyszer megverniük az oda-visszavágós rendszerben, még úgy is, hogy több versenyző az idősebb korosztályban is „besegít”, tehát az átfedések és az egyidőben lévő meccsek miatt nem mindig tud a legerősebb kerettel kiállni a csapat. A kis Cápák jelenleg a csoport második helyén állnak, így minden esélyük megvan a dobogóra és a felsőházba jutásra. December 3-án az Alfa, illetve a Balatonfűzfő együttesével mérkőznek, amennyiben legyőzik a rivális Balaton parti csapatot egyenes ágon jutnak a felsőházba.