Lövészverseny megszállottakkal

Nem panaszkodhatnak Ajkán és környékén a sportlövők, hiszen hétről hétre lehetőségük van megmérettetni magukat. Augusztus 13-án délelőtt a 2016. évi szabadidős minősítő versenyt szervezték a lőtéren.

A verseny célja a sportlövészet népszerűsítése, a minősítések megszerzése és a sportbaráti kapcsolatok ápolása volt. Így húszan mérték össze célzó készségüket az Ajkai Technikai Tömegsport Egyesület rendezvényén. A versenyzők az ajkaiak mellett Pápáról, Zircről érkeztek. A pápai Első Magyar Polgári Lőegylet elnöke Németh István is megjelent a programon.

gyj_minosito loveszverseny 7787A 022 kaliberű kispuska kategóriában az 50 méterre lévő céltáblát kellett minél pontosabban eltalálni 30 lövésből fekvő testhelyzetben. Itt Bagi István diadalmaskodott Zircről 246 köregységgel. Második lett dr. Lóránt Tibor 228, harmadik dr. Kalmár Zsolt 217 körrel. Mindketten pápai versenyzők.

A központi gyújtású pisztoly kategóriában 20 lövést kellett leadni a 25 méterre lévő céltáblára álló testhelyzetben. Ebben a versenyben Réthy László, az ATTE versenyzője győzött 157 körrel. Második Szellem Tamás 151, harmadik Péntek Vendel 86 köregységgel lett.

A 022 kaliberű sportpisztollyal versenyzők között Szellem Tamás, az ATTE tagja érte el a legjobb köregységet, amely 192 volt. A képzeletbeli dobogó második fokára dr. Kalmár Zsolt állhatott fel 183 körrel. Harmadik Réthy László lett 176 körrel.

gyj_minosito loveszverseny 8455A pisztolylövészetnél Szellem Tamás, a kispuskalövészetnél Kajtár János lövészetvezető ügyelt a szabályok betartására. Az értékelést Varjas József és Kajtár János végezte. A versenyben fegyvernemenként 2500 forint nevezési díj befizetése után lehetett indulni, de a lőszerhasználat sem volt olcsó mulatság. Megállapítható, hogy nem kevés anyagi ráfordítással jár a hétről hétre megrendezett lövészversenyeken részt venni, ezért megszállottság is kell ehhez a sporthoz.

Eredményhirdetés után az ATTE elnöke Péntek Vendel vendégül látta a résztvevőket egy tájjellegű tócsi elfogyasztására. Következő verseny szeptember 10-én lesz a lőtéren, amikor a fogyatékkal élők mérhetik össze célzó készségüket.