Már a választásra készülnek

Rig Lajos (Archív fotó: Györkös)

Valódi nemzeti konzultációra lenne szükség a bruttó 12 milliárd forintos közvélemény-kutatás helyett, amit a kormány a kvótaellenes népszavazásra fordított – hangsúlyozta Rig Lajos országgyűlési képviselő az ajkai fogadóóráján. A lakosság minden hónap második csütörtökjén teheti fel kérdéseit a politikusnak.

gyj_rig lajos fogadooraja 2262

Rig Lajos e havi összefoglalójából kiderült, hogy lassan minden háztartásba eljut a Valódi Nemzeti Konzultáció kérdéssora, amit Vona Gábor pártelnök január végén hirdetett meg azzal a szándékkal, hogy érdemi kérdésekben, érdemi problémákról kérje ki a magyar társadalom tagjainak véleményét. Hogy miért van szükség a kérdőívekre? Az országgyűlési képviselő szerint azért, mert ma Magyarországon az egészségügy, az oktatás és a korrupció kérdéskörével foglalkozni kell, ugyanis itt jelennek meg a legsúlyosabb problémák hazánkban. Ezek köré épül a kérdőív is. Az oktatás és az egészségügy esetében öt-öt, míg a korrupcióval kapcsolatban négy kérdésre várják a választ, valamint lehetőség van egy további probléma röviden kifejtésére is.

Rig Lajos kiemelte, hogy minden magyar választópolgár véleményére kíváncsiak, a visszakapott válaszokból ugyanis már programot kívánnak összeállítani a 2018-as választásokra, ahol nemcsak a párt elképzelései jelennek meg, hanem a lakosság igényei is. Második témaként a népszavazást vetette fel az országgyűlési képviselő. Rámutatott, hogy a választási törvény érvényességi küszöbét a kormány 2011-ben változtatta meg 50 százalékra.

– A mostani népszavazással megtanultunk egy újabb kifejezést, a politikailag érvényes formát, ami valóban azt tükrözi, hogy a választáson megjelenteknek 98 százaléka nem választ adott, de ez előzőleg is borítékolható volt, hiszen közvélemény-kutatást minden egyes párt csinált. Erre a kampányra költött el a kormány bruttó 12 milliárd forintot, tehát ha magyarra lefordítjuk, akkor egy drága közvélemény-kutatás valósult meg, ami érvénytelenül végződött, ugyanis csak a választók 43 százaléka jelent meg a népszavazáson. Az Európai Unió pedig nem ismer olyat, hogy politikailag érvényes – hangsúlyozta az országgyűlési képviselő, aki szerint oda ért vissza a történet, ahonnan elindult, hogy az alaptörvényt módosítani kell (a Jobbik hónapokkal ezelőtt indítványozta a javaslatot – a szerk).

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply