Megszűnt a veretlenség, megbotlott az Fc Ajka

A Merkantil Bankliga harmadik fordulójában az FC Ajka csapata a szintén remekül startoló Békéscsaba 1912 Előre együttesét fogadta. Az eddig veretlen gárdák párharcára 2500 néző látogatott ki a Városi Sportcentrumba, így nem maradtak buzdítás nélkül a csapatok.

A párharc külön érdekessége, hogy a vendégek mestere Schindler Szabolcs, a 2018/2019-es szezonban a Veszprém megyei csapatnak volt a vezetőedzője és akkor az NB III-as bajnoki címig vezette a zöld-fehéreket.

A kezdősípszót követően az FC Ajka kezdte bátrabban a találkozót, pár perc elteltével Zamostny Balázs fejesét kellett hárítania Uram Jánosnak. A lilák inkább a védekezésre építettek, ritkán jöttek fel az ajkai térfélre. A 21. percben 23 méterről szabadrúgáshoz jutott a vendég együttes, melyet Nikola Pantovic nagyszerűen talált el, és akadálytalanul vágódott a labda a jobb felső sarokba, 0-1.

Az ajkaiaknak kellett egy kis idő, hogy visszarázódjanak a mérkőzésbe, a 39. percben Kenderes játszotta magát tisztára a szélen, beadását azonban Nagy Krisztián nem érte el. Kis Károly vezetőedző kettős cserével próbálta felrázni a csapatot a második félidőre, Irimiás és Soltész lépett pályára. A bakonyiak nagy nyomást helyeztek a békésiek térfelére, de a vendégek keményen védekeztek.

Az utolsó negyedórára mindkét vezető kihasználta cserelehetőségeit, a vendégeknél pedig bemutatkozhatott az ex-ajkai játékos, Horváth Péter is. A fennmaradó időben próbált szépíteni az Ajka, de a vendégek agresszív védelmi vonalán nem tudott áttörni a hazai csapat. Az FC Ajka tehát két győzelem után begyűjtötte első vereségét a szezonban, ezzel pedig a hatodik helyre került a tabellán.

Kis Károly: Nagy lehetőséget szalasztottunk el, szerettük volna a harmadik meccsünket is megnyerni. A támadójátékunkból hiányzott az átütő erő, pontatlanság volt ma ránk jellemző. Az ellenfelünk jól megszervezte a védekezését és egy szép góllal győzött. Szeretném megköszönni a szurkolóknak a buzdítást.

Schindler Szabolcs: Három nehéz meccsünk volt az elmúlt héten. Célfutballt tűztük ma ki magunk elé, tudtuk, hogy sok jó játékosa van az Ajkának. Nem a játék széttördelése volt a cél, a kontrákra próbáltunk berendezkedni. Örülök, hogy egy szépségdíjas góllal nyerni tudtunk.