Minősítő verseny volt a lőtéren

Az idei versenyévad záró minősítő lövészversenyét rendezte az Ajkai Technikai Tömegsport Egyesület november 19-én az ajkai lőtéren.

A versenybe nevezhettek az egyéni fegyvertartási engedéllyel rendelkezők, de amatőrök is célra tarthattak. Három versenyszámban 36 induló mérte össze célzó képességét a kellemes őszi időben.

A nyílt irányzékú kispuska lövészetben, az 50 méteres fekvő testhelyzetben harminc lövést adtak le a versenyzők. A 17 induló közül Csendes Róbert célzott a legjobban. Második helyezett Biczó László lett. Varjú Gábor állhatott fel a képzeletbeli dobogó harmadik fokára. Mindhárman az ATTE versenyzői.

A  022-es sportpisztoly versenyszámban a 25 méterre lévő táblára kellett célozni. Itt 15 nevezett volt. Első lett Ottlecz Károly, a Lövész-Íjász SE Balatonfüred versenyzője. Második helyezést Szellem Tamás ért el, az ATTE színeiben. Harmadik az Első Magyar Polgári Lőegylet Pápa versenyzője dr. Lóránt Tibor lett.

A központi gyújtású 9 mm-es pisztoly kategóriában a 25 méterre felállított célkeresztet kellett eltalálni. Itt csupán négy versenyző mérte össze célzó képességét.  Első lett Szellem Tamás. Második helyezést ért el Ottlecz Károly. Harmadik lett Nagy Tibor az ATTE versenyzője.

A lövészet tisztaságát Varjas József, a versenybíróság elnöke és Kajtár János Péter, a Robinson Lövész és Szabadidő Egyesület elnöke szavatolta.

Péntek Vendel, a rendező egyesület elnöke örvendetesnek tartotta, hogy az ATTE részéről 16 versenyző indult és mindenki elérte a minősítési szintet. Felhívta a figyelmet, hogy az idei versenyek ugyan befejeződtek, de edzésre továbbra is lesz lehetőség.