Nemzetközi versenyeket is nyertek

Nemzetközi versenyeken is jól szerepeltek a Fekete-Vörösmarty iskola alsó tagozatos diákjai a 2014-2015-ös tanév első három hónapjában.

Takács Zalán 4. E osztályos sportoló a Veszprémben és Balatonalmádiban rendezett nemzetközi karate versenyen 2-2 ezüst érmet szerzett. A 4. B osztályos Burján Barnabás a Xll. Claudius Alpok-Adria nemzetközi úszóversenyen 200 méter hátúszásban negyedik, 100 méter mellúszásban ötödik lett. Monostori Noel 4. D osztályos diák a Salzburgban rendezett nemzetközi gumiasztal versenyen a hetedik helyezést szerezte meg. A negyedik osztályos Szóka Júlia úszó számos éremmel gazdagította gyűjteményét. A Xll. Claudius Alpok-Adria nemzetközi versenyen öt számban, 200 méter háton, 200 méter mellúszásban, 400 méter vegyesen, 400 méter gyorson, 200 méter pillangóban arany érmet szerzett. A nemzetközi Hajós Alfréd kupa lll. fordulóján 200 méter háton és 200 méter gyorson első, 100 méter pillangóban második lett. A kupa negyedik fordulóján 200 méter és 400 méter gyorson győzött. A Nyugat-dunántúli régió bajnokságon négy arany és egy ezüst érmet szerzett, a Közép-dunántúli régió bajnokságon mindkét versenyszámot megnyerte.

Országos versenyeken is álltak a dobogón a kisdiákok. Kaufmann Bertalan az országos diákolimpia sakk versenyét megnyerte, Szűr Brendon a diákolimpián mountain bike, Monostori Noel gumiasztal versenyen érte el a legjobb helyezést. Monostori Noel az országos magyar bajnokságot is megnyerte. Dalnoki Janka az országos challange aerobik bajnokságon ezüst érmet szerzett. Csapatban Csonka Lili Berta, Horváth Boglárka Mónika és Pavlik Linda Lara első, második és harmadik helyezést is szerzett. Aerobik sportágban Fonyó Lúcia, Molnár Nóra, Takács Adrienn a második helyen végzett.