Népszerű lett játékpénzzel fizetni

A többség humorosnak tartja, amikor szembejön vele az utcán egy Erzsébet-utalványnak öltözött kutyapárti passzivista, netán egy Negyvenhétezres Elnöki, vagy közismertebb nevén Wellhello bankót, esetleg a Kétfarkúak pénzét kapja a barátoktól ajándékba. Vicc az egész, nem több mint ami feldobja a szürke hétköznapokat, vagyis nem kell túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Vagy mégis? Akadnak ugyanis páran, akik más célokra használnák fel a színes papírlapokat.

Egyik olvasónk hívta fel a figyelmünket arra, hogy a kereskedelemben egyre többször fordul elő, hogy a most oly divatos pénzutánzatokkal és a különböző társasjátékokban fellelhető játékpénzekkel, minta-bankókkal akarnak fizetni a vásárlók. Jelezte, hogy bizony már nem először fordult elő hasonló eset, így érdemes lenne foglalkoznunk a témával.

Hát igen a kérdés elgondolkodtató, hogy miként lesz a humor forrásából egyesek megtévesztésére, megkárosítására alkalmas eszköz. Hogyan hiheti valaki azt egy „Sorosos” tízezresről, vagy egy minta-húszezresről, hogy valódi? Rávághatjuk, hogy sehogyan, hiszen ez marhaság, de sajnos a figyelmetlenség, vagy a naivitás igazi tanulópénzbe kerülhet..

Olvasónk rámutatott, hogy amikor felhívta a próbálkozók figyelmét a tényre, hogy csupán papírlap van náluk, nem pénz, volt, aki azzal védekezett, hogy az ő napi munkáját azzal fizették ki, de olyan is akadt, aki annyit mondott, hogy “ő is kapta”. Egyre többen próbálkoznak, hogy csőbe húzzanak másokat, ez pedig már messze van a jó vicc kategóriájától.

A pénztárosok már fel vannak készülve az ilyesmire, de nekik is lehet rossz napjuk, így ha elnéznek valamit, akkor bizony kemény összegeket is levonhatnak a fizetésükből a következő hónapban. A nyugdíjasok még inkább ki vannak téve a veszélynek, hiszen jóhiszeműek és esetleg már a látásuk sem a régi, így még könnyebben áldozattá válhatnak. A trükközés azonban nem biztos, hogy kifizetődő. Adott helyzetben akár jogi következményeket is vonhat maga után. Elvégre aki egy bankjegynek látszó papírral akar fizetni (hamisítvány), vagy másoknak odaadni pénzváltás címén, az bűncselekményt követ el…

Mindenkinek jobb tehát, ha megtartja a kapott játékpénzeket a Monopoly csatákhoz, vagy a közösségi médiában való szelfizéshez, így garantáltan jó lelkiismerettel alhat és még a poén csattanója is megmarad.

*****

A téma margójára: A napokban beidézte a NAV a Magyar Kétfarkú Kutyapárt elnökségét “ismeretlen személy pénzutánzatra vonatkozó szabályok megszegése szabálysértési ügyében”, mondta el a párt elnöke, Kovács Gergely a Népszavának. A Kutyapárt ügyvédet is kérdezett a Soros-pénzek nyomtatásával kapcsolatban, aki szerint nem lehet gond az akcióból elvégre a kétfarkús bankók teljesen máshogy néznek ki, mint az eredeti pénzjegyek… Ennek ellenére nem árt figyelni, nehogy Junkerrel akarjunk törleszteni a parizerért..

 

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply