Növénytermesztés, madáretetés az iskolában

Iskolakert, gyümölccsel, zöldséggel jutalmazás, természetbúvár osztályok. Évek óta szerepel a környezettudatos nevelés a Borsos Miklós általános iskola programjában, az ökoiskola címre viszont a tavalyi évben pályázott először. A pályázat sikeres volt, a három évre szóló ökoiskolai címet december közepén vette át Budapesten Ódor Erzsébet igazgató.

Nagyné Péntek Anikó tanítótól megtudtuk, hogy minden hónapra számos programot szerveznek a környezeti nevelés jegyében. A tisztasági versenyt szeptemberben indították, az iskola honlapján rendszeresen megjelentetik az aktuális híreket. Októberben barátaink az állatok címmel témahetet tartottak, novemberben hulladékgyűjtést szerveztek, részt vettek az iskolagyümölcs oktatási programban. A Mikulás-futás résztvevőit gyümölccsel jutalmazták, az ünnepek előtti alkotófoglalkozásokon természetes anyagokat használnak. Télre madáretetőt helyeztek ki, amelybe a téli szünidőben is rendszeresen tették a táplálákot. A munkaterv része a szelektív hulladékgyűjtés népszerűsítése, a szülőkkel való kapcsolattartás, valamint a részvétel az erdei iskola programban. A természetbúvár osztályok havonta egy napot töltenek az erdei iskolában. A Vesd bele magad program keretében a kisdiákok magvakat kapnak, amelyeket otthon elültetnek, és a növény fejlődéséről fotókkal számolnak be. Az iskola udvarán is alakítanak ki kertet, amelybe szintén zöldségféléket ültetnek. A Víz világnapjára projekthéttel készülnek, húsvét előtt a nyuszifutás résztvevői sárgarépát kapnak. Gyermeknapon hangyatúrára indulnak a természetbe.

A felső tagozatosoknál a diákönkormányzatnak környezetvédelmi tagozata van, képviselőit ökogyerekeknek nevezik, tudtuk meg Bőhm Krisztinától és Péter Gáborné Szegedi Erikától. Az intézmény a folyosón ökofalat hoz létre. Az osztályok órarendi keretben különféle tanórákon is foglalkoznak a természettel, így a tanárok többsége részt vesz a programban. A Bejárható Magyarország program keretében a Balaton, a Duna és a Bakony vizei kerülnek előtérbe. A diákok az Európa napon előadást hallgatnak az unióról, a mentők napján újraélesztési bemutatón vesznek részt. A tanév első félévében felkerestek egy hulladékválogatót, az állatok világnapján plédeket és eledelt adtak át az állatmenhelynek. A diákok több témakörben önálló gyűjtőmunkát végeznek. A fogyatékkal élők világnapján felkeresték a Molnár Gábor alapítvány gondozottjait. Az osztályok meteorológiai számításokat, megfigyeléseket végeznek.

T.A.

taborsos
A harmadikosok osztálydekorációja a természet szeretete jegyében készült Fotó: Tisler

 

Comments

comments

About admin 532 Articles
A bemutatkozás helye.

Be the first to comment

Leave a Reply