Örömjáték a II. Sápi János röplabda kupán

Fotó: NéNo

A pandémia ellenére, gondos és alapos szervezés után rendezték meg a városi sportcsarnokban április 10-én szombaton a II. Sápi János Röplabda Kupát az U13-as korosztály számára.

A versenyre előzetesen 4 csapat jelentkezett, de az utolsó pillanatban a Budaörsi Sportegyesület a kialakult járványhelyzetre hivatkozva visszalépett, így a kaposvári Röplabda Akadémia, a Kispesti Sportegyesület és az ajkai Röpisuli Sportegyesület játékosai léptek pályára.

A dunántúli mezőny három meghatározó csapata körmérkőzésekkel mérte össze tudását. Rövid eligazítás után kezdődhettek a mérkőzések. Kispest csapatával nagyon szoros mérkőzést játszottak a hazaiak. Sajnos, nem sikerült szettet rabolni, pedig 25:27 is volt az állás. A kaposvári Röplabda Akadémiától 1 szettet szereztek az ajkai lányok, de a végeredmény 2:1 lett. A Kispest-Kaposvár mérkőzés fej- fej mellett haladt, a meccs végére a Kispest csapata koncentráltabb játékkal, jobb nyitásfogadással szerezte meg a győzelmet. Mindhárom csapat tagjai annak ellenére, hogy zárt kapuk mögött zajlottak a mérkőzések, rendkívül nagy lelkesedéssel, egymásra odafigyelve élvezték a játékot. A Röpisuli edzője Joó Helga is elégedett volt a lányok teljesítményével.

A főszervező, Magvas Istvánné Mariann meghívására ellátogatott a rendezvényre Sápiné Kovács Edit, aki külön örömmel figyelte a kis játékosok tehetséges labdajátékát, ügyes mozdulatait és együtt szurkolt a gyerekekkel. Az eredményhirdetésen dícsérte a fiatal sportolókat, valamint megköszönte a szervezők munkáját, hogy emléket állítottak férjének, Sápi Jánosnak, az ajkai röplabda sportág kiemelkedő alakjának, valamint örömmel adta át Balogh Alexandrának a legjobb ajkai játékosnak járó különdíjat.