Papírforma győzelem a kosarasoknál

Győrbe utaztak női kosarasaink az NB1/B 17. fordulójában. Ellenfelük a 14 csapatos bajnokság utolsó helyezettje volt.

Jól indult a mérkőzés, SzékelyHorváth révén vezetést szerezett az Ajka, majd Szabó és Balsay is növelte az előnyt. A 4. percben már 0-10 volt az állás. Az első negyed 7. percétől megkezdte a felzárkózást a Győr, a 14 pontos különbséget sikerült a negyed végére lecsökkenteni 6-ra. A második játékrészben újult erőre kapott a bakonyi csapat, Szabó Petra 11 pontja 20 pontra növelte csapata előnyét a Győrrel szembe. Félidőben Győr SZESE-Ajka 25-45.

A harmadik negyed is hozta a papírformát. Zsovárral, Shiriannal és Szabóval nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, hárman együtt 17 pontot dobtak 8 percen belül. Az utolsó negyedre fordulva 40-65-öt mutatott az eredményjelző. Szabó Bettina kezdte meg a pontok gyűjtését a negyedik játékrészben egy triplával, majd mint jó hagyományt folytatva, Szabó Petra is hasonlóképpen tett. A hazaiak a mérkőzés végén elvétve büntetőből találtak csak be. SZESE Győr-Ajka 56-92.

Rónaszéki Szilvia tanítványai továbbra is magabiztosan állnak a tabella harmadik helyén. Legközelebb a csapat hazai környezetben lép pályára február 29-én, a Bakony Sporttelepen, ellenfelük a DEAC DSI lesz.