Pótoltak, de a pontok az ellenfélhez vándoroltak

Április 3-án pótolták felnőtt férfi kézilabdázóink a PLER Budapest elleni mérkőzésüket, mely eredetileg a 3. fordulóban lett volna. A kezdés előtt egy perces néma csenddel emlékeztek a napokban elhunyt Joósz Attila mesteredzőre.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, fegyelmezett védekezésüknek köszönhetően a nyolcadik percben 4-2-re vezettek. A vendégek gyorsan egyenlítettek, majd a két jó formában védő kapusnak köszönhetően hat percig nem született gól (4-4). Kiegyenlített játék után a fővárosiak kihasználtak egy emberelőnyt és megléptek, (6-8) majd remek hajrát nyitva öt gólos előnyt szereztek a szünetre.

A második játékrész ajkai góllal kezdődött, amire a PLER néggyel válaszolt, amivel gyakorlatilag szertefoszlottak a hazai remények (9-17).

Tréki edző időt kért, ami jót tett a csapatnak, ugyanis volt annyi tartása a játékosoknak, hogy nem adták fel a küzdelmet és csökkentették a különbséget (15-20). Azonban a pestiek voltak annyira rutinosak, hogy nem engedték magukhoz közelebb az ajkaiakat, tartották 5-6 gólos előnyüket (17-23). Az utolsó percekben már nem változott a helyzet, így a PLER győzelmével ért véget a sportszerű mérkőzés.