Remekeltek a kosaras lányok

Felnőtt női NB1/B-s csapatunk a bajnokság 13. fordulójában a MAFC vendégeként lépett pályára a Lónyay Református Gimnáziumban. A találkozót a Veszprém megyeiek várhatták előnyösebb helyzetből, nem csak a  tabellán elfoglalt helyezésük miatt, hanem azért is, mert a másodosztályú csapatok számára rendezett Hepp-kupát sikerült megnyerniük.

A harmadik percben már 8 pontos előnye volt az Ajkának, a hazaiak ekkor görcsössé váltak és sorra rontották el a helyzeteiket. Az első negyed hatalmas különbséggel, 7-27-el zárult. A második negyedben egy igazán kiélezett párharcot láthattak a nézők, a hazaiak hárompontosai is beakadtak a hálóba, de az első negyedben összeszedett hátrány ledolgozására igen csekély esély volt. Félidőben az állás 24-42 volt az Ajka javára.

A harmadik negyed Sihirian Fatime sikeres közeli próbálkozásával  kezdődött el, a MAFC pedig kezdett teljesen lemondani a mérkőzésről, eladott labdák, szabálytalanságok, ez volt jellemző csapatuk játékára az utolsó előtti menetben. Az utolsó játékrészre 37-61-el fordultak az együttesek. A mérkőzés győztese biztossá vált, a különbség volt csupán kérdéses. Mányoky Judit fantasztikus hárompontosával kezdte meg a menetet Rónaszéki Szilvia csapata. Hazai oldalon is akadtak szép akciók, de az Ajka már nem engedte ki a kezéből a győzelmet. MAFC- Ajka: 49-82.

A Veszprém megyei csapat továbbra is magabiztosan áll a tabella harmadik helyén az NB1/B-ben.