Sikeres testvér-trió asztaliteniszben

Ágoston még csak tíz éves, de már ismerik a sportágban a nevét (Fotó: a családtól)

Három kiváló asztaliteniszezőt adott a Pad család a sportágnak. A gyerekek még tinik, Franciska 14 éves, Lina 11, Ágoston pedig 10, de már az élvonalban jegyzik őket.  A sportággal még kiskorukban ismertette meg őket édesapjuk, id. Pad Ágoston, aki szintén kötődik a sportághoz. Ő a Veszprém Megyei Asztalitenisz Szövetség elnöke.

A legidősebb, Franciska hat évesen kezdte az asztaliteniszt.  Ma már tagja a magyar nemzeti válogatottnak, az utánpótlás korcsoportban megszerezte a bajnoki címet. Az Olimpiai Reménységek Versenyén, amelynek megrendezési jogát az idén Budapest kapta a nemzetközi szövetségtől, csapatban a második helyen végzett.  A Bányász SK Ajka versenyzőjének edzője Ughy Zoltán. Edzőtáborban is részt vesz, ekkor nyílik lehetősége arra, hogy gyakoroljon válogatottbeli  társával, a nyíregyházi Laskai Írisszel. Franciska már a nemzetközi mezőnyben sem ismeretlen,  Linzben az Ausztria Openen egyéniben a harmadik helyen végzett.

Franciska játék közben (Fotó: Györkös)

A szlovák nemzetközi versenyen csapatban bronzérmes lett. Idén az év elején Szlovéniában megnyert egy felnőtt női tornát egyéniben és párosban is. A versenyen  Ausztriában játszó profi női versenyzők is indultak. Elnyerte 2015-ben a Veszprém megye legjobb serdülő lány sportolója címet.

Lina 2013-ban, már 7 évesen felnőtt női NB I-es csapatban játszott. Édesapja tudomása szerint az országban a legfiatalabb, egész szezont végjátszó NB I-es játékosa sportágának. Az országos diákolimpián 2016. januárban egyéniben a 3. helyen végzett az U13-as korcsoportban, pedig ekkor még csak 10 esztendős volt. A Hungarian Mini Cadet Open versenyen az idén januárban  U11 korcsoportban a kilencedik helyen végzett. Az Open, Magyarország egyetlen nemzetközi versenye, amely a nemzetközi szövetség versenynaptárában is  szerepel, most csaknem  20 ország válogatottjai vettek részt, valamint a magyar klubokból néhány válogatott-közeli játékost is meghívtak. Lina az idén számos eredménnyel büszkélkedhet, januárban országos 5. lett az U11-es korosztályban, a régiós bajnokságot U11 és U13 korcsoportban is megnyerte. Áprilisban U11-ben országos 7. helyen, májusban megyei bajnokságban U13-ban első, a megyei bajnokságon  U15 korcsoportban a 3. helyen végzett. Júniusban a Nyugat-Magyarország bajnokságon az  U11 korcsoportban az ötödik helyen végzett.

Már Lina is bizonyította, hogy van helye a legjobbak között (Fotó: a családtól)

Ágoston is hozza a formáját, az idén  januárban a régiós bajnokságban a második helyen végzett U11 korcsoportban, az  U13-ban ötödik lett. Áprilisban a Veszprém, Fejér, Komárom-Esztergom megye sportolói számára rendezett régiós versenyen bronz érmet szerzett az  U13 korcsoportban. Májusban a megyei bajnokságon második lett az U-13-ban, júniusban a Nyugat-Magyarország bajnokságon a nyolcadik helyen végzett.