„Small legend researchers” – Tallini partnertalálkozó

A második partnertalálkozóra 2017. június 12-16 között Észtország fővárosában, a Finn öböl partján fekvő Tallinban került sor, mely több szempontból is a legendák városa.

Intézményünket Ráczné Németh Csilla, Magyar Éva, Balogh Annamária és Major Beáta Annabella képviselte. Az első napon a városban tett séta során megismertük annak történelmét, nevezetességeit, megnéztük az Óvárost körülölelő városfal tornyait is. Itt van a legendához fűződő két torony is. Paks Margarreeta a hajdani városfal egyik bástyája, mely jelenleg az Észt Tengerészeti Múzeum épülete, a tengerészet a halászat történetét mutatja be és Pikk Hermann, az egykori lovagvár 20 méter magas tornya. Délután az óvoda 55. születésnapjára szervezett programon vettünk részt.

Kedden a Rännaku óvoda vendégei voltunk, ahol bepillantást nyertünk a gyermekek mindennapjaiba, szokás-és hagyomány rendszerébe.

Szerdán megismertük a Haraka partneróvoda történetét, a csoportokban folyó szakmai munkát, azok sajátosságait, specialitásait, nevelési módszereit, kapcsolatát a családokkal és más szervezetekkel. A folyosókon és a csoportokban kialakított kis Erasmus+ falakon, táblákon a partnerországok zászlói mellett a projekt eddig megvalósult tevékenységei is megjelentek képek, fotók, gyermekrajzok formájában. Az óvoda aulájában megtekintettük a helyi legendát bemutató bábelőadást és mesejátékot a gyerekek előadásában. Délután tovább folytatódott a munka, a pályázat ütemtervének megfelelően prezentációk következtek, ahol az eltelt időszakban elvégzett feladatok bemutatására került sor. Ezt szakmai megbeszélés követte, megbeszéltük a további feladatokat, határidőket, a szlovák partnertalálkozó időpontját.

Másnap a gyermekcsoportban töltöttük a délelőttöt. A hospitálás során ízelítőt kaptunk arról, hogy hogyan, milyen módszerekkel ismertetik meg a 3-7 éves gyermekekkel az óvónők a város legendáját. Láttunk mikrocsoportos, kooperatív és frontális szervezésű, változatos tevékenységbe integrált játékos tanulási formákat. A pályázat témájához kapcsolódott délutáni programunk, ahol a Gyermek Művelődési Ház színes kínálatát mutatta be kísérőnk. Az épületben könyvtár, olvasóterem, mozi terem és a padláson kialakított csodálatos „mese birodalom” várja a gyerekeket és a családokat.

Csütörtökön a NUKU Gyermekbábszínház Múzeum vendégei voltunk. Útközben megnéztük a világ egyik legrégebbi, ma is működő patikáját, melyet 1422-ben nyitottak meg, s amelyet több mint háromszáz évig a magyar származású Burchart Bélaváry család működtetett. A Gyermekszínházban interaktív módon ismerkedtünk a bábozás technikájával, a dramaturgiával, az előadásmóddal, díszlet- és a bábkészítéssel. A Maiasmoka Cafe Marcipán festőműhely megtekintése után kipróbálhattuk a marcipánfestést. A “Mesél a tengerpart” skanzenben a hajósok, halászok életét, mindennapjait ismertük meg.

A találkozó utolsó napján, az Erasmus+ napon az óvodások énekes, dalos, táncos műsorát, koncertjét néztük meg és kapcsolódtunk be a zenei műsorba hangszerek megszólaltatásával. A napot közös észt gyermektánccal zártuk.

Találkozunk októberben Szlovákiában.

   Magyar Éva óvodavezető-helyettes

Comments

comments

Be the first to comment

Leave a Reply