Sportban (is) jeleskednek a Fekete-Vörösmartysok

A 2018/19-es tanévben is számos sportversenyen vettek részt a Fekete István – Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnázium diákjai, bizonyítva tudásukat, ügyességüket és gyorsaságukat. Felkészültségüket jó eredmények és felkészítő pedagógusaik büszkesége is fémjelzi. Alább összegyűjtöttük a legfontosabb iskolai sikereket, amelyeket főként diákolimpiai versenyeken értek el a fiatalok.

A tanév első hónapjában a Köztársaság Kupa elnevezésű, több száz gyereket megmozgató megyei atlétika versenyen jeleskedtek a Fekete-Vörösmartysok. Az egyéni számok közül háromban lettek arany-, ötben ezüst-, kilencben pedig bronzérmesek, valamint három váltó is első vagy második helyen végzett. Az ajkai intézmény a megye legeredményesebb iskolája lett a veszprémi Simonyi Zsigmond Ének-Zenei és Testnevelési Általános Iskolával karöltve.

Októberben következett az Ügyességi és Váltófutó Csapatbajnokság (megyei diákolimpiai verseny), ahol az ifjú hölgyek 3/3 számot nyertek meg és a fiúk is elhoztak egy bronzérmet, sőt a 10×200 méteres váltófutásban is aranyéremmel tért haza a Fekete-Vörösmartys gárda. A lányok súlylökő csapata (Orsós Laura, Kovács Lola, Ihász Brigitta, Baracska Alexa, Fazakas Hanna) végül az országos döntőn is jól szerepelt, ahol a 9. helyet szerezték meg.

A következő verseny a teremlabdarúgás volt, ahol a megyei 4. helyen végzett az iskola csapata, majd következett az úszás diákolimpia. Ez ugyan nem iskolai felkészítésű verseny, de itt is sikerek születtek, így kár lett volna kihagyni a felsorolásból. Két váltó is az országos döntőbe jutott a megyei győzelem után, ahol a fiúk (Loránd Levente, Palkovics Ádám, Ferenczi Máté, Szücs Marcell) tizenötödikek, a lányok (Longhi Elizabeth, Szóka Bíborka, Mayer Luca, Rauch Rebeka) pedig tizedikek lettek.

Az első tavaszi atlétika diákolimpia a Mezeifutás volt, ahol Mayer Luca megyei győzelme után az országos 15. helyet szerezte meg.

A labdajátékokat górcső alá véve is jól küzdöttek az iskola diákjai. Kosárlabdában egy megyei 3. és egy 2. helyet sikerült elérni. Kézilabdában pedig a megyei aranyérem után, az országos elődöntő 4. helyezéséig jutottak a negyedik korcsoportos lányok (Scheily Zsófi, Tóth Rebeka, Tóth Regina, Baracska Alexa, Ihász Brigitta, Orsós Laura, Mátyás Eszter, Schneider Kira, Pál Zsóka, Fazakas Hanna, Kovács Lola, Imre Kíra, Pál Zsanka). Labdarúgásban az 1. korcsoportos fiúk megyei másodikak lettek, a 3. korcsoportos fiúk (Fischl Simon, Németh Marcell, Herman Máté, Szarvák Adrián, Molnár Levente, Wéber Dominik, Modory Botond Tróbert Zénó) pedig a megyei győzelem után, az országos 14. helyen végeztek.

Az eredmények sorát az atlétika diákolimpiai eredmények zárják. A megyei döntőben egyéni számokban két arany-, egy ezüst- és egy bronzérem lett a mérleg, a csapatversenyekben pedig megyei második lett a negyedik korcsoportos lánycsapat, valamint a dobogó legfelső fokára állhattak fel a harmadik korcsoportos fiúk, a második korcsoportos fiúk és a negyedik korcsoportos 4×100 méteres lány váltócsapat.

A nagyfiúk (Szarvák Adrián, Fischl Simon, Kozáni Kevin, Pernesz Kevin, Horváth Bálint, Molnár Levente) később a 11. helyen, a lányváltó (Matyikánics Lili, Mátyás Eszter, Baracska Alexa, Scheily Zsófi) a 15. helyen és a kisfiúk (Mátyás Gergő, Schell Dániel, Szabó Bence, Sárik Dániel, Szücs Marcell, Burdon Ármin) is a 15. helyen végeztek. A kis srácok egy „apró” hiba miatt csúsztak le az 5. helyről (túlváltás).

Mátyás Gergőt külön is érdemes kiemelni, ugyanis eredményével nemcsak az iskolának, hanem Ajkának és Magyarországnak is hírnevet szerzett. Az országos döntőn ő dobta a legnagyobbat kislabdával, így meghívást kapott abba a magyar gyermekválogatottba, amely képviselte hazánkat egy lengyelországi Nemzetközi Gyermek Atlétika Versenyen. Gergő ott sem bízta a véletlenre a győzelmet, 53 (!) méteres dobással – a 2008-asok versenyében – aranyérmet szerzett.

Az iskola testnevelő pedagógusai szerint remek év áll a diákok mögött a sportsikerek tekintetében. Ám ezen talán nem is kell csodálkozni, hiszen évről évre többeket vonz a „Kézilabda az iskolában” program Végh Balázs vezetésével, illetve a „Dobd a kosárba” program Rácz Tiborné vezetésével. Az intézményben különös hangsúlyt fektetnek a mozgás megszerettetésére, az egészséges életmódra és a sportokra az emelt szintű testnevelés oktatás mellett.  A sok erőfeszítés pedig hosszú távon kifizetődő, hiszen így már régóta kiemelkedő sportéletet felmutató iskolaként számolnak a megyében a Fekete István-Vörösmarty Mihály Általános Iskola és Gimnáziummal.