SPORTÖSSZEFOGLALÓ

Csoportosulás az ajkai kapu előtt Fotó: Györkös

Rövid lesz a kispad a ZTE ellen
Két rájás fiatal a magyar válogatottban

Egy csapatra való játékos hiányzik az FC Ajka hadra fogható keretéből az utolsó forduló előtt. A kézilabdások Pápán tudtak győzni.

Az FC Ajka a Balmazújvárost fogadta a labdarúgó NB II. legutóbbi fordulójában. A hazaiak az elmúlt három fordulóban nem tudtak győzni, így fontos volt, hogy ezúttal begyűjtsék a három pontot. Az első félidőben az ajkaiak próbálkoztak többet, de a kapu előtt nem tudtak elég határozottan dönteni, így gólnélküli állással vonulhattak a szünetre. A második játékrész elején a vendégek szereztek vezetést, ezután megélénkült a játék, a hazaiak továbbra is fölényben játszottak. Az egyenlítésre csupán negyedórát kellett várni, egy felívelés után Pákai tálalt Császár elé, aki a hálóba küldte a játékszert. A hajrában is az ajkaiak játszottak veszélyesebben, de Sowunmi labdáját a gólvonalról sikerült tisztázni a vendégeknek, így a feleknek egy-egy ponttal kellett beérniük a találkozó végén. Jákli Péter elmondta, sem az eredménnyel, sem a játékkal nem lehet elégedett. Bár az ajkaiak nagyobb helyzeteket alakítottak ki, összességében igazságos döntetlen született. A hétvégén az ajkaiak a harmadik helyen álló Zalaegerszeg ellen próbálhatnak javítani. Ez nem ígérkezik könnyű feladatnak, hiszen Jákli Péter nem számíthat az eltiltott Pákaira, Majorra és Guntherre, mellettük a hét sérült közül is csak Zámbó játékára van számottevő esély.

Az Ajka Kristály négy mérkőzést vívott sorozatban hazai pályán, ezeken pedig nem talált legyőzőre. Ezúttal a tavalyi ezüstérmes, de idén bukdácsoló Balatonfűzfő otthonában szerepelt a csapat. A hazaiak szereztek vezetést egy távoli lövésből, de Mong egyenlíteni tudott, miután egy indítással a kapuig gyalogolt, majd a hálóőr mellett gólt lőtt. A Balaton-partiak ez első játékrész végén és a második félidő elején is betaláltak, úgy tűnt megnyerik a mérkőzést. A hajrában azonban előbb Móger, majd Kiss érkezett a legjobban egy beadásra és a Kristály két fejessel egyenlíteni tudott, ezzel pedig ötmeccsesre nyújtotta veretlenségi sorozatát. Sipos Tamás szerint a mérkőzés alakulását figyelembe véve elégedettek lehetnek az egy ponttal, ugyanakkor azt aggasztónak tartja, hogy az eddig stabilan működő védelem sorozatban második meccsen engedett három gólt az ellenfeleknek.

Pápára, megyei rangadóra utazott a Le Belier a kézilabda NB II-ben. A találkozó remek hangulatban kezdődött, mindkét szurkolótábor lelkesen biztatta kedvenceit. A mérkőzés elején a pályán is inkább a küzdelem dominált, több technikai hiba miatt jogosan bosszankodtak az edzők. A 18. percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, ekkor a vendégek ötször is betaláltak, és átvették a vezetést (8-13). A szünet előtt a pápaiaknak sikerült három gólra felzárkózniuk. A pihenőt követően újra az ajkaiak percei következtek, visszaállították az ötgólos különbséget, amit Bajnóczi vezetésével hosszú perceken keresztül állandósítottak (14-19, 17-22). A hazaiak az utolsó percekben ugyan feljöttek két gólra, de a Le Belier győzelme nem forgott veszélyben, így a lefújás után a vendégszurkolók joggal ünnepelték csapatukat.

A november hagyományosan a futóversenyek téli zárása. Az idei évben az időjárás szinte tavaszi hangulatot varázsolt a versenyekre még ebben a hónapban is. Az ajkai TovaFutók a sárvári félmaraton versenyen szinte teljes létszámban rajthoz álltak. Egyéniben futott Imre Zoltánné, Kusztor Zoltán, Szigeti Ildikó, Ujlaki Alfonz, Kiss Zoltán, dr. Péntek Zoltán. Váltóban Bruzsa Kata, Czudarhelyi Mónika, Tobak Tamara, Liska Gabriella, Mayerné Csonti Mónika, Mayer Tamás, Liska Bálint, Burján Károly, Móricz Vilmos, Palkovics Tamás és Bokor Zoltán teljesítette a távot. A 68 induló egység között a „Hálás 40-esek” csapat (Mayer Tamás, Liska Bálint, Burján Károly) a férfiak között megszerezte az első helyezést, az „Ajka-Talpak” női váltó (Bruzsa Kata, Czudarhelyi Mónika, Tobak Tamara) második lett, míg a „Csak ketten” női váltó (Mayerné Mónika és Liska Gabriella) harmadikként ért célba. A Balaton Maraton is sok ajkai versenyzőt vonzott. A kétnapos siófoki rendezvény sokféle távon kínálja a versenyzés lehetőségét: 7-10-14-21-42 kilométer is teljesíthető (a 42 km két nap alatt). A maratoni távot futott Szigeti Ildikó, Ujlaki Alfonz, Mayer Tamás (kategóriájában 5. helyezést elérve) és dr. Péntek Zoltán. Félmaratont teljesített Burján Károly, Bruzsa Kata (korosztályos harmadik helyezés), Kusztor Zoltán, Sik Zoltán, Barka Zsolt, Vida-Szűcs Edina, Imre Zoltánné, Liska Bálint, Liska Gabriella, Mayerné Csonti Mónika és Stumpf Martin. A hatodmaratont az egyesület két legfiatalabb tagja Bakos Márk és Bakos Barna futotta le.

A Rája ’94 Úszó Klub két versenyzője, Kun Szabó Fanni és Munkácsi Menta meghívót kapott a Magyar Úszó Szövetségtől a nemzeti válogatottba. A két fiatal januárban két hetet tölthet Dubaiban, a válogatott edzőtáborában.