SPORTÖSSZEFOGLALÓ

Szilaj Varga Attilára emlékeztek a kézilabdázók
Hatot kapott az FC Ajka Fehérváron

A második félidőben akár fordíthatott is volna az FC Ajka Székesfehérváron, de végül súlyos vereséget szenvedett. A vezetőedző szerint a játékvezetők segítségével.

A két klub kérésére a kiírtnál egy héttel korábban rendezték a Ménfőcsanak-Ajka Magyar Kupa mérkőzést. A megyei bajnokságban szereplő hazaiak nagy akarással játszottak, és meg is szerezték a vezetést. Kozma beadása után Kovács fejjel egyenlített, jöhettek a büntetők. A tizenegyeseknél Hanzl, Kovács és Csordás is hibázott, így Ribarics hiába értékesítette a maga lövését, a vendégek búcsúztak a sorozattól. Négy nappal később az ajkaiak a Videoton II. otthonában léptek pályára az NB III-as bajnokságban. A kupamérkőzésen mutatott gyenge forma sajnos ide is elkísérte a csapatot, a figyelmetlenségek pedig két gyors hazai gólt eredményeztek, majd egy rossz kapuskirúgást követően a harmadik fehérvári találat is megszületett. A hátrány ellenére sem adták fel a vendégek, a második félidőben hamar szépítettek, Skriba buktatása után Lőrinczy büntetőből volt eredményes. Percekkel később Skriba maga is betalált, az ajkai játékos egy csel után a tizenhatos sarkáról lőtt a jobb felső sarokba. Mikor úgy tűnt, hogy a vendégek akár meg is fordíthatják a találkozót, a hazaiak két kontratámadásból ismét háromgólosra növelték előnyüket. A hajrához érve Csordás fejelt a hálóba egy szögletet követően, a rendes játékidő letelte után viszont ismét a hazaiak tudtak eredményesek lenni, miután a tétovázó vendég kapust letámadó csatárról a hálóba pattant a labda. Bűcs Zsolt érthetően csalódottan értékelt, ám leginkább a játékvezetők hozzáállása miatt. Mint mondta, egyértelmű leshelyzetből, jogtalan tizenegyesből születtek a hazai találtok, miközben a fehérváriak megúsztak egy kiállítást és egy szabályos vendég gólt. A vezetőedző úgy fogalmazott, lehet, hogy valakik eldöntötték, hogy az FC Ajka nem juthat fel ebben a szezonban, mert a sorozatos játékvezetői tévedések, amelyek fordulók óta sújtják a csapatot, nem lehetnek a véletlen művei. Hozzátette, a gárda eddig is több gólt kapott, mint amennyit ő megengedhetőnek tart a célok tekintetében, erre pedig a legutóbbi mérkőzés még egy lapáttal rátett.

Az Ajka Kristály javítani készült az előző fordulóban, Ugodon elszenvedett négygólos fiaskón. Az akarat meg is látszott a csapaton, Mayer már az első negyedóra végén megszerezte a vezetést a Magyarpolány elleni hazai találkozón, miután egy jó kiugratással a betört a tizenhatoson belülre és a kapu bal oldalába lőtt. A második találat a szerencsét sem nélkülözte, az ajkai szöglet a hosszú oldalon álló vendégjátékosról pattant a hálóba. A polányiak még az első játékrészben szépítettek, így a Kristály egygólos előnnyel vonulhatott a szünetre. A második félidőben sokáig nem esett gól, a hajrában aztán Szabó pillanatai következtek. A középpályás előbb tizennyolc méterről lőtt gólt, majd egy szögletet követően levette a labdát, és tizenegy méterről a jobb alsó sarokba lőtt, eldöntve ezzel a három pont sorsát. Sipos Tamás szerint a vendégek góljára semmi jel nem utalt a találkozón, és ez a találat meg is fogta csapatát, amelynek játéka visszaesett a szépítést követően. A második játékrészben viszont már nem volt kérdés, hogy melyik gárda szerzi meg a győzelmet. Hozzátette, a Kristály ilyen arányban is megérdemelten nyert.

gyj_kezilabda-4518
A kézilabdameccs előtt egyperces néma felállással emlékeztek Szilaj Varga Attilára Fotó: Györkös

Szomorú apropóval indult a Le Belier-KK Ajka első bajnoki mérkőzése a férfi kézilabda NB II-ben. A játékosok, edzők és szurkolók egyperces néma felállással emlékeztek a napokban tragikus hirtelenséggel elhunyt Szilaj Varga Attilára, aki a klub korábbi trénere, később alkalmazottja volt, és aki minden mérkőzésen lelkesen buzdította az ajkai csapatokat. A Tarján elleni találkozón nehezen lendült játékba a hazai gárda, a félidő közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ezután nagyobb sebességre kapcsoltak az ajkaiak, és Bajnóczi vezérletével biztos előnyt szereztek a szünetre. A térfélcserét követően sem változott a játék képe, a Le Belier tartotta előnyét a nagy lelkesedéssel játszó tarjániakkal szemben, akiknek sikerült felzárkózniuk (21-17). A siker azonban nem forgott veszélyben, hiszen az ajkaiak négy gólt dobva visszaállították a biztos különbséget. A lefújást követően joggal tapsolta meg a szurkolótábor a fiúkat, akik a győzelemmel is tisztelegtek Szilaj Varga Attila emléke előtt.

Több mint 15000 induló mérette meg magát a Budapest Félmaratonon, köztük 13 ajkai versenyző. Közülük Liska Bálint 1 óra 46 perces időeredményével bizonyult a leggyorsabbnak, ez összességében a 886. helyhez volt elég. Nagyszerűen teljesítette az embert próbáló kihívást Tóth Szabolcs, Szívós Alex, Sasvári Gergely, Kaszás Orsolya, Varró Anna, Sík Zoltán, Németné Szabó Mária, Bokor Zoltán, Ihász András, Péntek Zoltán, Vécsei Mónika és Márkus Ibolya is.