SPORTÖSSZEFOGLALÓ

kezilabda-kk-ajka-gyor

Mindkét sakkcsapatunk nyert az NB II-ben
Félbeszakadt az FC Ajka mérkőzése

A világítás meghibásodása miatt a játékvezető nem engedte végig a Diósd elleni találkozót. A férfi kézisek leiskolázták a Győrt.

Az FC Ajka a Diósdot fogadta a labdarúgó NB III. legutóbbi játéknapján. A mérkőzés ötödik percében történt sérülés után az egyik vendég játékoshoz mentőt kellett hívni. Emellett szerencsére főként a futballról szólt az első játékrész. A remek napot kifogó Major tizenegyest harcolt ki, amelyet Lőrinczy értékesített, majd Major szolgálta ki Kovácsot, aki kétgólosra növelte a hazai előnyt. Az ajkaiak irányították a játékot, számos helyzetet dolgoztak ki, de hogy mégse legyen felhőtlen az öröm, ezúttal a technika tréfálta meg a vendéglátókat. Az egyik térfélre eső világítás az 56. perctől lekapcsolt, a játékvezető pedig a 75. percben véget vetett a találkozónak. Arról, hogy a mérkőzést újra kell játszani, vagy a pályán elért eredményt veszik figyelembe lapzártánk után születik határozat. Bűcs Zsolt elégedett értékelt a találkozót követően, mint mondta, csapata türelmesen játszva, sok helyzetet teremtve tartotta nyomás alatt a vendégeket. Természetesen a vezetőedző sem örült az újrajátszás lehetőségének, hiszen az nagyban befolyásolhatja a hétvégéi mérkőzést a dobogón álló Csorna otthonában.

A Kristály Várpalotára látogatott a megyei labdarúgó bajnokság legutóbbi fordulójában. A hazaiak szereztek vezetést, ezért Sipos Tamás a szünetben két védőjét is lecserélte, az ajkaiak támadóbb felfogásban vonultak ki a második félidőre. A szerkezetváltás meghozta az eredményét, igaz, pontrúgásból sikerült az egyenlítés, Kovács szabadrúgását a hazai hálóőr felfelé ütötte, Bakos pedig a kapuba fejelte a labdát. A hajrához érve ismét Bakos volt eredményes, ezúttal egy szögletet követően bólintott a hálóba. Az ajkaiak már a zsebükben érezhették a három pontot, ám a lefújás előtti percekben a hazaiak tizenegyesből egalizáltak, így a vendégeknek be kellett érniük döntetlennel. Sipos Tamás szerint az első félidőben a Várpalota játszott jobban, a második játékrészben viszont a Kristály irányította a játékot és megérdemelte volna a győzelmet, különösen azt figyelembe véve, hogy a büntetőt megelőző szabálytalanság a tizenhatoson kívül történt.

A tavalyi bronzérmes fogadta a bajnokot a női megyei labdarúgó bajnokságban, az ajkaiak ugyanis Bakonynánán szerepeltek. A számos játékosukat nélkülöző vendégek nagyon felszívták magukat a találkozóra, amiben közrejátszott az is, hogy Gyenese Csaba tanítványai mindenképpen javítani akartak a Pápa elleni hazai fiaskó után. A nagy akarásnak ezúttal nem nyögés, hanem kiütéses győzelem lett a vége, ami azért is értékes, mert az ajkaiak még sohasem győztek mostani riválisuk otthonában.

A meccs végére gálaelőadást mutattak be az ajkaiak a Győr ellen Fotó: Györkös

A Le Bélier a Győrt látta vendégül a férfi kézilabda NB II-ben. A fiatal vendégcsapat ellen jól kezdtek az ajkaiak, kemény és határozott védekezésüknek köszönhetően a félidő közepére már ötgólosra nőtt a különbség (10-5). A vendégek időkérése sem változtatott a játékon, így a szünetre biztos előnnyel mehettek a hazaiak. A térfélcserét követően tovább nőtt az előny, köszönhető annak is, hogy a kapuban Horváth szenzációsan védett, elől pedig mindenki kivette a részét a gólgyártásból (25-13). A végére gálaelőadást mutattak be az ajkai fiúk a szurkolók örömére, akik vastapssal jutalmazták csapatukat. Ezen a napon nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a hazaiak biztosan szerezték meg a bajnoki pontokat.

A megyei kézilabda bajnokságban a Le Bélier II. szintén győzni tudott a Pápa elleni szomszédvári rangadón. A nők ugyancsak a pápaiakkal találkoztak, Fülöp Imre tanítványai azonban vereséget szenvedtek az első fordulóban. Az ajkaiak ugyan többször is vezettek a találkozón, de a rutinos hazaiak jól használták ki a vendégek pontatlanságait, így megérdemelt győzelmet arattak.

Idén is több tízezer futó indult a Budapest Maraton különböző távjain. A megmérettetésen évről-évre egyre több ajkai is részt vesz, idén is számos sportoló állt rajthoz városunkból. Közülük a 42 kilométeres, maratoni távot Liska Bálint, a TovaFutók SE versenyzője teljesítette a leggyorsabban.